کد خبر: 4029165
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: به زودی پیش ثبت نام سفر زیارتی سوریه در تمامی استان‌ها آغاز می‌شود.

پیش‌ثبت‌نام سفر زیارتی سوریه در تمامی استان‌ها انجام می‌شود

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان حج وزیارت، علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت ضمن اعلام خبر آغاز پیش ثبت نام سفر زیارتی سوریه در تمامی استان‌ها، گفت: با توجه به استقبال متقاضیان استان‌های مختلف برای این سفر زیارتی که به تازگی از سر گرفته شده است؛ به دفاتر زیارتی استان‌ها اعلام شده تا نسبت به پیش ثبت نام متقاضیان این سفر معنوی اقدام کنند.

وی با اشاره به درخواست دفاتر زیارتی برخی از استان‌ها برای اعزام زائران سوریه از شهرها و استان‌های خود، تصریح کرد: پس از آغاز مجدد این سفر زیارتی از تهران؛ دفاتر زیارتی شهرهای مشهد، اهواز، شیراز، اصفهان، تبریز و کرمان خواستار برقراری سفر مستقیم به سوریه شدند.

رئیس سازمان حج و زیارت عنوان کرد: در این راستا تصمیم بر آن است تا طی روزهای آتی پیش ثبت نام زائران در همه استان‌های کشور آغاز شود و از این طریق امکان احصاء تعداد متقاضیان هر استان فراهم شده و بر اساس آن تعداد پروازها برای هر استان پیش‌بینی شود.

رشیدیان با بیان اینکه در حال حاضر اعزام زائران به سوریه فقط از طریق شرکت هواپیمایی ماهان انجام می‌شود، گفت: پنج شرکت هواپیمایی دیگر نیز درخواست پرواز به سوریه را داشتند که با توافق صورت گرفته با طرف سوری و هماهنگی شرکت‌های هواپیمایی به زودی تعداد شرکت‌های هواپیمایی فعال در خطوط هوایی ایران - سوریه افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به سفر اخیر به سوریه افزود: ساماندهی سفرها و توسعه تعاملات بین ایران و سوریه با توجه به تحولات ایجاد شده و امنیت موجود در سوریه طی جلساتی با حضور وزیر راه و شهرسازی کشورمان مورد بررسی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: همچنین درباره حضور بخش خصوصی و گردشگری نیز مطالبی مطرح شد که اجرایی شدن آن نیاز به جلسات کارشناسی دارد.

یادآوری می‌شود: اعزام کاروان‌های زائران ایرانی به سوریه از روز دوازدهم دی ماه پس از دو سال تعطیلی با همکاری و هماهنگی مسئولان ذیربط دو کشور آغازشد.

رئیس سازمان حج و زیارت چندی قبل در راس هیاتی برای از سرگیری اعزام‌های زیارتی به سوریه سفر و با مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد که این دیدارها منجر به انعقاد تفاهمنامه‌ای برای اعزام صد هزار زائر ایرانی به این سفر زیارتی طی یکسال آتی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: