کد خبر: 4029289
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴

صفحات معارفی رسانه‌ها 27 دی‌ماه از جشنواره لوح و قلم، معرفی رئیس جدید فرهنگسرای قرآن، برگزاری جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی و سراسری شدن ثبت‌نام برای سفر به سوریه خبر داده‌اند.

صفحات معارفی رسانه ها

به گزارش ایکنا،‌ صفحات معارفی رسانه‌ها 27 دی‌ماه خبرهای قرآنی معدودی را بر روی خروجی خود قرار داده‌اند که از جمله مهم‌ترین آنها معرفی رئیس جدید فرهنگسرای قرآن است. همچنین خبر مهم دیگری که امروز خبرگزاری مهر اقدام به انتشار آن کرده است، برگزاری جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی است. در ادامه نگاهی به صفحات معارفی رسانه‌ها انداخته شده است.

فارس

صفحه قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس 27 دی‌ماه به انتشار صحبت‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه همایش ترجمان فتح پرداخته است. محمدمهدی اسماعیلی در این مراسم طی سخنانی با اشاره به مبتلا شدنش به بیماری کرونا در سفری که اخیراً انجام داده است گفت: «دفاع مقدس یک پیام جهانی دارد. این پیام در آخرین سخنان و خطابه‌های امام خمینی (ره) در سال های 67 و 68 به وفور دیده می‌شود که از واژه مستضعفین و جبهه مستضعفین استفاده کردند.»

فارس همچنین در بین خبرهای امروز خود گزارشی از جشنواره «لوح قلم» که از سری جشنواره‌های زیر مجموعه جشنواره قرآنی فجر است، منتشر کرده و در آن به پیام آیت‌الله علوی بروجردی به این جشنواره اشاره کرده است.

انتشار خبری در مورد آغاز شدن مرحله ارزیابی مهرواره «اوج» و نیز انتشار تلاوت ترتیل صفحه ۳۳۶ قرآن کریم شامل آیات ۳۱ تا ۳۸ سوره مبارکه حج با صدای شهریار پرهیزکار بخش دیگری از مطالب خبری منتشر شده در صفحه قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس بوده است.

تسنیم

خبرگزاری تسنیم در صفحه دین، قرآن و اندیشه به معرفی رئیس جدید فرهنگسرای قرآن پرداخته است. بر اساس آنچه در این خبر آمده است، سعید زکی‌لو به عنوان رئیس فرهنگسرای قرآن معرفی شده است. سعید زکی‌لو در کارنامه کاری خود مدیریت فرهنگی ـ هنری منطقه 18 شهرداری تهران و ریاست فرهنگسرای خاتم(ص) را داراست.
خبرنگاران صفحه دین، قرآن و اندیشه تسنیم همچنین گفت‌وگویی با «مینو اسدزندی»،‌ کارشناس ارشد بیهوشی از دانشگاه تهران و دکترای تخصصی مدیریت تحقیقات علوم پزشکی از دانشگاه بقیةالله(عج) با موضوع رابطه بین مذهب، معنویت و سلامت انجام داده است. اسدزندی درباره تأثیر دوری از معنویت در ایجاد استرس و بیماری‌ها گفته است: «ما اگر در شرایط بحران مثل بیماری و فقر قرار بگیریم و از رحمت خداوند ناامید شویم، منشأ افسردگی می‌شود. فرد در چنین حالتی احساس طردشدگی، بی‌پناهی، اضطراب و ترس و اندوه می‌کند، اما اگر در بدن‌های سالم غفلت از یاد خدا داشته باشیم، برای ما ایجاد دیسترس می‌کند.»

«خزعلی: عظمت فداکاری زنان در دوران دفاع مقدس تبیین شود» و «حوزه علمیه خواهران، گره‌گشای مسائل زنان و خانواده باشد» دو عنوان خبری دیگر است که بر روی خروجی صفحه دین، قرآن و اندیشه خبرگزاری تسنیم قرار گرفته است.

مهر

صفحه قرآن و عترت خبرگزاری مهر نیز امروز با انتشار یک گزارش خبری به‌روزرسانی شده است. این گزارش نیز به صد و بیستمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی که روز گذشته در دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد، اختصاص یافته است. در این نشست پیش‌نویس ساختار قرارگاه قرآنی کشور مورد بررسی اعضا قرار گرفت.

ایسنا

خبرگزاری دانشجویان ایران در صفحه دین و اندیشه گفت‌وگویی از حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه را منتشر کرده است. خاموشی در این گفت‌وگو و در پاسخ به سوالی در مورد اهمیت برگزاری مسابقات مدهامتان، گفته است: «این دستاوردها به فضل و مدد پروردگار و به برکت قرآن کریم و انقلاب اسلامی اتفاق افتاده است و به لطف برگزاری مسابقاتی مانند «مدهامتان» از این پس نیز با قوت و قدرت بیشتر ادامه پیدا خواهد کرد. از سوی دیگر تأکید و اهتمام مسابقات مدهامّتان بر مساجد و جریان قرآنی که در مسجد وجود دارد، بزرگترین و مهم‌ترین ویژگی این مسابقات است. این تمرکز بر روی مسجد امر مهمی است. همچنین امسال با ملاحظاتی که شرایط کرونا در کشور ایجاد کرده است جشنواره به صورت مجازی برگزار می‌شود.»

ایسنا همچنین در خبر دیگری از سراسری شدن سفر به سوریه خبر داده است. «علیرضا رشیدیان»، رئیس سازمان حج و زیارت در این مورد گفته است: «با توجه به استقبال متقاضیان استان‌های مختلف برای این سفر زیارتی که به تازگی از سر گرفته شده است، به دفاتر زیارتی استان‌ها اعلام شد برای پیش ثبت‌نام متقاضیان این سفر معنوی اقدام کنند.»

ایرنا

خبرگزاری جمهوری اسلامی در صفحه قرآن و معارف گفت‌وگویی با «عباس صالح‌مدرسه‌ای»، نماینده کارگروه هنرمندان در انجمن خادمان قرآن کریم انجام داده است. وی در این گفت‌وگو بیان کرده است: «تجمیع فعالیت‌های قرآنی کشور در صورتی موثر خواهد بود که برای همه زیرمجموعه‌های فرهنگی و قرآنی تصمیمی اساسی گرفته شود و در آن صورت اختلافات صنفیِ مجموعه‌ها و تشکل‌های قرآنی به حداقل خواهد رسید.»

باشگاه خبرنگاران جوان

صفحه قرآن و عترت باشگاه خبرنگاران جوان 27 دی‌ماه با انتشار حدیثی از امام علی(ع) درباره «حکمت» به روز رسانی شده است. «خُذِ الحِکمَه اَنَّی کانَت فَاِنَّ الحِکمَه ضالَّه کُلِّ مُومِن؛ حکمت را هر کجا یافتی فراگیر، زیرا حکمت گمشده هر مومن است.»

میزان

خبرگزاری میزان در صفحه ادبیات، دین و اندیشه گفت‌وگویی از رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مورد جشنواره قرآنی مدهامتان را منتشر کرده است. حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی در بخشی از این گفت‌وگو با بیان اینکه حوزه فضای مجازی را باید به عنوان بستری برای گسترش عرصه‌های مختلف قرآنی قلمداد کنیم، گفته است: «مسابقات مدهامّتان باید همین خط سیر را با قوت بیشتری دنبال کند و به ویژه نسبت به تولید و نشر محتوای قرآنی در فضای مجازی اهتمام ورزد.»

«رمضانی: تحقق عدالت فرهنگی مهمترین هدف دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران است»، «امام محوری» در اداره مساجد مهمتر از «مسجدمحوری» است»، «ارجونی: یکی از شاخصه های مهم مداح اهل بیت (ع) بصیر بودن است» و «کتاب «برسد به دست رهبرم» منتشر شد» از دیگر عناوین خبری منتشر شده در صفحه ادبیات، دین و اندیشه خبرگزاری میزان است.

ایبنا

خبرگزاری کتاب ایران صفحه دین و اندیشه را با انتشار دو مطلب خبری به‌روزرسانی کرده است. در یکی از این مطالب که با تیتر «از گفت‌وگو تا عدالت» منتشر شده، نگاهی به کتاب «شهروندی فرهنگی و مطالبه‌گری شهروندی» انداخته شده است.

این خبرگزاری همچنین در مطلب دیگری به معرفی کتاب «در حضور سکوت: در مورد خاستگاه‌های غیرمنتظره ایده‌های رادیکان» پرداخته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: