کد خبر: 4029591
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۷

نشستی با حضور جمعی از فعالان قرآنی از گوشه و کنار جهان اسلام، در سالگرد ولادت استاد محمدصدیق منشاوی، قاری شهیر مصری به یاد او به صورت حضوری و مجازی در استودیوی ایکنا برگزار و از صفحات ایکنا و موسسه احسن الحدیث در اینستاگرام پخش می‌شود.

به گزارش ایکنا، به مناسبت صد و دومین سالروز ولادت محمدصدیق منشاوی، قاری مشهور مصری، گفت‌وگویی صمیمی با حضور جمعی از قاریان و فعالان قرآنی بین‌المللی برگزار می‌شود. 

این برنامه با حضور جمعی از فعالان قرآنی شامل سیدمحسن موسوی‌بلده، پیشکسوت قرآنی و ارتباط تصویری با طلال المسار، رئیس جمعیت قرآنی هرمل لبنان، حسین حمدان قاری برجسته لبنانی، یحیی الصحاف، استاد قرائت عراقی و رضوان درویش، مبتهل برجسته سوری انجام می‌شود.

منشاوی در ۲۰ ژانویه ۱۹۲۰ در روستای منشاه در استان سوهاج، مصر به دنیا آمد. وی از بزرگ‌ترین قاریان قرآن جهان اسلام و شافعی مذهب بود. پدرش صدیق سیدمنشاوی و برادرش محمود صدیق منشاوی نیز مانند محمد از قاریان مشهور قرآن بودند.

با توجه به حزن خاصی که در صدای محمدصدیق منشاوی وجود داشت، به وی لقب «حنجره الباکیه» به معنی حنجره گریان را داده‌اند. محمدصدیق المنشاوی، در سن ۴۹ سالگی و به علت بیماری واریس مری در قاهره درگذشت.

یادآوری می‌شود، این نشست چهارشنبه 29 دی ساعت 16 در بستر اینستاگرام ایکنا و احسن الحدیث برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند آن را به صورت زنده از طریق نشانی‌های زیر مشاهده کنند: 

iqna_video

ahsanolhadith_ir

یادبود زادروز محمدصدیق منشاوی در اینستاگرام ایکنا

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: