کد خبر: 4029807
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۶

وزارت اوقاف مصر در راستای اجرای طرح تحول دیجیتال، نخستین نقشه دیجیتال بیش از 100 هزار مسجد این کشور را تهیه و تدوین می‌کند.

نقشه مساجد مصر دیجیتال می‌شودبه گزارش ایکنا؛ به نقل از صوت الامة، وزارت اوقاف مصر و سازمان نقشه‌برداری مصر، تفاهم‌نامه مشترکی با هدف گنجاندن مختصات مساجد و ملحقات آنها در سیستم نقشه‌های دیجیتال امضا کردند.
 
محمد مختار جمعه، وزیر اوقاف مصر با بیان اینکه وزارت اوقاف ارتباط مستمری با اداره نقشه‌برداری مصر دارد، گفت: هریک از مساجد مصر به صورت جداگانه در این نقشه دیجیتال بارگذاری خواهند شد.
 
وی افزود: این اقدام دستیابی مردم به این مساجد را آسان خواهد کرد به طوری که هنگام جست‌وجوی مسجد در این نقشه دیجیتالی، تمام مشخصات آن دیده می‌شود.
 
وزیر اوقاف مصر تأکید کرد که در این طرح مستند‌سازی اطلاعات مربوط به مساجد بسیار مهم است و سازمان نقشه‌برداری مصر مسئولیت مستندسازی و دیجیتالی‌‌کردن این اطلاعات را بر عهده دارد. از سوی دیگر مستندسازی اطلاعات مساجد به ثبت و کنترل سریع‌تر هرگونه حادثه‌ای در تأسیسات مساجد کمک می‌کند.

در این طرح اطلاعات مربوط به بیش از 100 هزار مسجد در تمامی استان‌های مصر مستندسازی خواهد شد و این کار استفاده بهینه و درست از اموال دولتی را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: