کد خبر: 4029857
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۵

اداره اوقاف استان «عجلون» اردن از اتمام مرحله دوم طرح ملی «تکریم مصحف شریف» با هدف جمع‌آوری نسخه‌های فرسوده قرآن به منظور ترمیم یا از بین بردن آن‌ها طبق ضوابط شرعی در این استان خبر داد.

اجرای دومین طرح ملی جمع‌آوری نسخه‌های فرسوده قرآن در اردنبه گزارش ایکنا؛ به نقل از وبگاه روزنامه اردنی الدستور، طرح ملی تکریم قرآن از ۲۵ آذرماه سال جاری به دستور «محمد الخلایله»، وزیر اوقاف، امور اسلامی و مقدسات اردن و عبدالله العقیل، دبیرکل اوقاف این کشور در استان‌های مختلف این کشور اجرا شده است.

احمد محمود الصمادی، مدیر اوقاف استان عجلون اردن در این باره گفت: مرحله دوم این طرح در استان عجلون به اتمام رسید.

وی هدف از اجرای این طرح را جمع‌آوری قرآن‌های قدیمی، فرسوده و آسیب‌دیده و ترمیم نسخه‌های سالم دانست و گفت: در این طرح تمامی کادرهای اداره اوقاف از کارمندان، ائمه جماعات و مؤذنان، شهروندان را به جمع‌آوری قرآن‌های فرسوده یا پاره‌شده که در خانه‌هایشان یا مساجد و هر جای دیگر یافت می‌شود، تشویق کردند تا بخشی را که سالم است، ترمیم و مابقی را طبق ضوابط شرعی و به نحوی که هتک حرمت به کلام وحی نباشد، از بین ببرند.

مدیر اوقاف استان عجلون با اشاره به جمع‌آوری قرآن‌های فرسوده در مسجد «العیدی» شهر عجلون گفت: این طرح با همکاری «محمد سالم عياصره ابو زكريا»، صاحب ابتکار «فریاد خدمتگزار میهن برای نجات قرآن» اجرا شد و طی چند مرحله اجرایی می‌شود.

وی در پایان از تمامی افرادی که در این تلاش و ابتکار ملی و بشردوستانه مشارکت کردند، تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: