کد خبر: 4030251
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴

شهروندان انگلیسی در اعتراض به اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب خانه‌های فلسطینیان محله الشیخ جراح قدس و ادامه شهرک‌سازی‌های اشغالگران در مقابل سفارت این رژیم در لندن تظاهرات کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از القدس العربی، لندن پایتخت انگلیس دیروز جمعه شاهد تظاهرات ضد اشغالگری رژیم صهیونیستی مقابل سفارت این رژیم بود.

جامعه فلسطینیان ساکن انگلیس و شماری دیگر از شهروندان این کشور با تجمع مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در لندن تعرض این رژیم به فلسطینیان و زمین‌ها و اموال آنها را محکوم کردند.

شرکت‌کنندگان در این تجمع مخالفت خود را با سیاست آواره ساختن اهالی محله الشیخ جراح قدس که رژیم صهیونیستی کار تخریب خانه‌هایشان را از سر گرفته است، اعلام کردند.

چهارشنبه گذشته نظامیان رژیم صهیونیستی با حمله به خانه یکی از اهالی الشیخ جراح اعضای خانواده را بازداشت و خانه را تخریب کردند. این اقدام صهیونیست‌ها با موج محکومیت از سوی فلسطینیان و حتی اتحادیه اروپا همراه شد.

نزدیک به 500 فلسطینی ساکن محله الشیخ جراح قدس که در 28 خانه این محله به‌سر می‌برند به دلیل تداوم فشارهای شهرک‌نشینان صهیونیست و تبانی آنها با دادگاه‌های قدس با خطر آوارگی و کوچ اجباری روبه‌رو هستند.

شهزک‌نشینان صهیونیست‌ مدعی هستند زمین‌هایی که خانه‌هایی فلسطینی‌ها در آنجا بنا شده قبلاً متعلق به خانواده‌های یهودی بوده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: