کد خبر: 4030452
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از ارسال 27 هزار اثر به دبیرخانه کشوری اجلاسیه نماز دانش‌آموزی خبر داد.

دریافت 27 هزار اثر دانش آموزی اجلاسیه نماز

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، میکائیل باقری، مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، در نشست مشترک اداره کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز کشور، گفت: برگزاری اجلاس سراسری نماز دانش‌آموزی به آذربایجان‌شرقی واگذار شده است که همه نهادها و دستگاه‌های دولتی این استان از جمله نماینده ولی فقیه در استان پای کار هستند و این اجلاس به شایستگی در حال برگزاری است.

باقری افزود: تاکنون ۲۷ هزار اثر در دبیرخانه اجلاس آذربایجان شرقی ثبت و دریافت شده است و در اختیار داوران برای امر داوری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در شبکه شاد کانال ویژه این رویداد عظیم ایجاد شده است و محتواها و اطلاعات و اطلاع رسانی‌ها در این شبکه بارگذاری می‌شود و جلسه‌های متعددی در سطح استان به منظور هرچه بهتر برگزار شدن این اجلاسیه تشکیل می‌شود.

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آثار ارسالی استان‌ها گفت: در پایان هر هفته استان‌هایی که آثار خود را ارسال می‌کنند از طریق دبیرخانه سطح بندی می‌شوند که این سطح بندی از لحاظ میزان تولیدات و نوع محتوا های ارسالی است.

وی با اشاره به اقدامات پیش‌رو گفت: در حاشیه اجلاس امسال بحث توسعه و تجهیز نمازخانه‌های کشور را در دستور کار داریم که استان آذربایجان شرقی در این زمینه نوآوری‌هایی داشته است که قرار است تحت عنوان یک نشریه الکترونیک با ارزش افزوده منتشر و در اختیار سایر استان‌ها نیز قرار بگیرد.

باقری ادامه داد: امسال نیز ما دوره‌های توانمندسازی نیروهای انسانی را در پنج یا شش مورد پیگیری خواهیم‌کرد که می‌توان به دوره توانمندسازی آموزگاران سوم ابتدایی دختر و همچنین مدیران، مربیان و معاونان پرورشی اشاره کرد.

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شرایط کرونا در کشور خاطرنشان کرد: سعی ما بر این است که این دوره‌ها به صورت حضوری برگزار شود اما اگر نتوانستیم، به صورت نیمه حضوری و یا غیر حضوری برگزار خواهندشد.

وی ادامه داد: آموزش‌های مجازی تعداد زیادی از افراد را تحت پوشش قرار می‌دهند اما آموزش‌های حضوری و چهره به چهره نکات و برکات بسیاری را به دنبال دارند.

باقری گفت: تا پایان اسفند ماه اگر استانی قادر نباشد دوره‌های توانمندسازی را به صورت استانی برگزار کند از طریق ستاد پیگیری و آن دوره‌ها را برای استان‌ها به صورت سراسری برگزار خواهیم‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: دوره‌های توانمندسازی که قبلاً نیز برگزار شده است با طراحی‌های جدید به صورت مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته طراحی و اجرا خواهدشد.

در ادامه این جلسه منصورسرگزی، معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور ضمن تشکر از برگزاری این جلسه گفت: امسال هفت جلسه پیاپی هیئت امنای ستاد نماز تشکیل شده است که اختصاص به فعالیت‌های آموزش و پرورش در حوزه نماز داشته است که این جایگاه و اهمیت این دستگاه را مشخص و معین می‌کند.

سرگزی خاطرنشان کرد: هیئت امنای ستاد نماز مجوزی را صادر کرده است که حق القدم ائمه جماعات مدارس با هماهنگی مجلس شورای اسلامی تحت عنوان بودجه‌ای تهیه و پرداخت شود.

وی افزود: پیش اجلاسیه‌های نماز آموزش و پرورش که به عنوان یک جریان پیشرو است جریان عظیمی را در آموزش و پرورش رقم زده است و این جای قدردانی و تشکر از مجموعه آموزش و پرورش را دارد.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: از استان‌ها نیز درخواست کرده‌ایم آنهایی که امکان برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت حضوری را دارند با هماهنگی ستاد ملی کرونا استان این دوره‌ها را به صورت حضوری برگزار کنند در غیر این صورت به صورت غیر حضوری و یا نیمه حضوری برگزار خواهدشد.

وی افزود: برای برگزاری اجلاس سراسری نماز نیز در حال بررسی و رایزنی هستیم و اگر امکان برگزاری اجلاس به صورت حضوری باشد این اجلاس نیز به صورت حضوری برگزار خواهدشد و در غیر این صورت به صورت وبینار و غیر حضوری خواهد بود.

وی ادامه داد: درخواستی که از مجموعه اداره کل قرآن، عترت و نماز داریم این است که آثار رسیده و برتر به دبیرخانه دانش‌آموزی اجلاس را به صورت مکتوب در اختیار ستاد اقامه نماز قرار دهند تا منتشر و در اختیار دیگران نیز قرار بگیرد.

سرگزی خاطرنشان کرد: با توجه به فعالیت معاونان پرورشی، مدیران، رئسای مناطق و مدیران کل استان‌ها شایسته است که فعالان حوزه نماز که در ترویج فرهنگ اقامه نماز نقش داشته‌اند در اختتامیه اجلاس تجلیل شوند.

در ادامه جلسه نیز حاضران در این نشست به بیان نقطه نظرات خود پیرامون دستور جلسه پرداخت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: