کد خبر: 4030651
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷

شبکه رادیویی گفت‌وگو مجموعه برنامه‌هایی را به مناسبت روز مادر و ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) متناسب با کنداکتور محتوایی خود تدارک دیده است.

ذره بین رادیو گفت‌وگو در روز مادر چالش‌های بانوان را بررسی می‌کند

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی رادیو گفت‌وگو، طی سال‌های اخیر «زن» به یکی از محورهای اصلی رسانه‌ها در سرتاسر جهان تبدیل شده؛ رسانه‌ها هر یک از منظر خاص خودشان به این بخش از جامعه انسانی می‌پردازند. شبکه رادیویی گفت‌وگو نیز با شعار صدای اندیشه‌ها، به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) که به نام روز زن نامگذاری شده‌است، به بازتاب نظر نخبگان و متخصصان حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی درباره مسائل و چالش‌های روز بانوان می‌پردازد.

به همین مناسبت، مجله تحلیلی خبری صبح‌ و گفت‌وگو که با هدف اطلاع رسانی و تحلیل رخدادهای روز و دغدغه حوزه‌های گوناگون ایران و جهان، با ساختاری نو تهیه می‌شود، روز سوم بهمن به طور اختصاصی مسائل روز بانوان را زیر ذره بین قرار می‌دهد. تبیین سبک زندگی فاطمی محور گفت‌و‌گوها در این برنامه خواهدبود. این مجله صبحگاهی از شنبه تا چهارشنبه ساعت هفت صبح به مدت 90 دقیقه به طور زنده از رادیو گفت‌وگو پخش می‌شود.

برنامه گفت‌وگوی فرهنگی، دیگر برنامه مستمر در این شبکه رادیویی است که ویژه ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) روز شنبه دوم بهمن از ساعت 20 به مدت 60 دقیقه روی آنتن صدای اندیشه‌ها رفته است. در این برنامه با حضور استادان دانشگاه و کارشناسان، مادرانه‌های ادبیات ایران بررسی شد.

گفت‌وگوی اجتماعی، نیز همزمان با روز مادر امروز یکشنبه به مهم‌ترین مسائل اجتماعی زنان می‌پردازد. این برنامه از ساعت 13:30 به مدت یک ساعت به گوش مخاطبان می‌رسد.

ویژه برنامه دیگر رادیو گفت‌وگو با عنوان «شمیم کوثر» به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن تهیه شده است. این ویژه برنامه نیز با موضوع صیانت و پاسداری از کیان خانواده بر پایه فرهنگ اسلامی به طور زنده دوم و سوم بهمن ساعت 8:30 از این شبکه رادیویی پخش شد.

«ورزش بانوان؛ چالش‌ها و راهکارها» موضوع برنامه «ورزش بدون ویرایش» رادیو گفت‌و‌گوست. این برنامه شنبه‌ها ساعت 16 به روی آنتن می‌رود که با تهیه کنندگی نادر بنی صفار، اجرای هوتن خداپرست و هماهنگی فهیمه دهنوی، تقدیم مخاطبان می‌شود.

ساعت 17 روز ولادت حضرت زهرا (س) مستند پرتره‌ای با تمرکز بر سیره آن حضرت به روی آنتن می‌رود که مهدی رستمی راوی این برنامه و رضا صفری تهیه کننده آن است. این مستند 30 دقیقه‌ای به واکاوی مباحث اعتقادی بر مبنای حدیث سلسله الذهب می‌پردازد.

مستند پرتره دیگری که در گروه تولید و تأمین رادیو گفت‌وگو آماده شده است ویژه شهیده فاطمه اسدی است. نخستین بانوی شهید مفقودالاثر کشور که 17 آبان‌ماه در جریان عملیات کاوش پیکر مطهر شهدا توسط گروه‌های تفحص، پیکر مطهر این بانوی شهید پس از گذشت 37 سال از شهادت و گمنامی، در ارتفاعات چهل چشمه کردستان پیدا شد. این مستند 30 دقیقه‌ای روز ولادت حضرت زهرا (س) به روی آنتن رادیو گفت‌وگو می‌رود.

علاقه‌مندان می‌توانند شبکه رادیویی گفت‌وگو را روی موج اف ام: ردیف ۱۰۳,۵ مگاهرتز دریافت کنند و یا جهت دسترسی به پخش زنده و آرشیو برنامه‌ها از طریق سایت این شبکه به نشانی www.radiogoftogoo.ir و سایت ایران صدا به نشانی http://radio.iranseda.ir/  اقدام کنند.

سامانه 300001035 و تلفن گویای 27861035 نیز به صورت 24 ساعته آماده دریافت نظرات شما مخاطبان فرهیخته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: