کد خبر: 4030684
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
محمدحسین حسنی بیان کرد:

رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در برنامه رادیویی تسنیم از برگزاری اختتامیه جشنواره ملی آموزش‌محور کتابت قرآن کریم خبر داد.

محمدحسین حسنی، رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و مدیرعامل خبرگزاری بین‌المللی قرآنبه گزارش ایکنا، محمدحسین حسنی، رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و مدیرعامل ایکنا صبح امروز، چهارم بهمن‌ماه در مجله صبحگاهی تسنیم رادیو قرآن به تشریح جزئیات و اختتامیه جشنواره ملی آموزش‌محور کتابت قرآن کریم پرداخت و گفت: این جشنواره با محوریت سوره مبارکه مریم برگزار شد که امروز به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) شاهد اختتامیه آن خواهیم بود.

وی با تأکید بر اینکه جشنواره فوق برخلاف سایر جشنواره‌های حوزه‌های هنری، رویکرد آموزشی دارد، ادامه داد: طی این جشنواره برای کشف استعدادهای هنری زمان گذاشته شده است. مخاطبان این جشنواره برگزیدگان جشنواره‌های هنری قرآنی مقاطع مختلف دانشگاهی هستند که در دو سال گذشته برگزیده شده بودند. طی این جشنواره حدود 250 تا 300 دانشجوی علاقه‌مند به حوزه خوشنویسی، ثبت‌نام کردند که از این تعداد 130 نفر پذیرش شدند.

مدیرعامل ایکنا اضافه کرد: شرکت‌کنندگان طی حدود هشت ماه از آموزش‌های مختلف در حوز‌ه‌های متفاوتی تدبر در قرآن کریم و آشنایی با بزرگان خوشنویسی و همچنین دوره‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف خوشنویسی بهره‌مند شدند.

وی ادامه داد: این دانشجویان 160 ساعت آموزشی را طی شش ماه فرا گرفتند. همچنین به مناسبت‌های مختلف در این شش ماه ژوژمان‌های هنری (کارگاه‌هایی در موضوع طراحی و معماری که در نهایت به تولید اثر هنری می‌انجامد) برگزار شد و این 130 شرکت‌کننده در این ژوژمان‌ها شرکت کردند و در نهایت امروز از برگزیدگان تجلیل می‌شود.

رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور تأکید کرد: برگزیدگان افرادی هستند که هم اثرشان برگزیده شده است و هم در دوره‌‌ها ‌مشارکت داشته‌اند و در ژوژمان‌ها نمره خوبی کسب کرده‌اند. رویکرد مجموعه کارهای سازمان، تربیتی است و صرفاً برگزاری رویداد و اهدای جوایز مد نظر نیست بلکه هدف اصلی اضافه شدن افزوده جدید همراه با مهارت است که البته به طور خاص موضوع تدبر در قرآن در تمامی فعالیت‌ها مد نظر است.

کد

مجله صبحگاهی «تسنیم» به صورت زنده از ساعت ۷ تا ۸ صبح از رادیو قرآن(موج اف ام، ردیف ۱۰۰ مگاهرتز) پخش می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: