کد خبر: 4030686
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱

ویدئوی منتشر شده در شبکه‌های مجازی عربستان نشان می‌دهد جمعی از مردم شهر جده نسبت به تخریب مسجد محل خود به دستور ولیعهد این کشور بسیار ناراحت هستند.

به گزارش ایکنا به نقل از الوطن، کاربران فضای مجازی در عربستان، ویدئویی از نمازگزاران یکی از مساجد شهر جده در عربستان پس از ادای آخرین نماز جمعه و قبل از تخریب این مسجد به منظور تأسیس یک پروژه سرمایه‌گذاری توسط «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان را منتشر کردند.

 براساس این ویدئو، نمازگزاران پس از اقامه آخرین نماز جمعه در مسجد در حال گریه همدیگر را در آغوش گرفتند، در حالی‌ که نمی‌دانند پس از تخریب این مسجد که سال‌های بسیاری آن‌ها را دور هم گرد آورده باز همدیگر را ملاقات خواهند کرد یا خیر.

فعالان شبکه‌های اجتماعی اقدامات مقامات سعودی مبنی بر تخریب کامل محله‌های مسکونی در استان جده و کوچاندن ساکنان این محله‌ها و عدم اعطای فرصت به آنها برای یافتن منزل مسکونی به جای خانه‌هایشان که در معرض تخریب کامل قرار گرفته را محکوم کردند.

تخریب در جده در حالی صورت می‌گیرد که محمد بن سلمان یک پروژه سرمایه‌گذاری جدید برای ساخت چهاربنای جهانی یعنی خانه اپرا، موزه، استادیوم ورزشی و حوضچه‌های اقیانوسی و مزارع مرجانی را علاوه بر 10 پروژه توریستی ویژه در چارچوب اجرای برنامه‌های چشم‌انداز ۲۰۳۰ در این شهر آغاز کرده است.

در چند روز گذشته فعالان شبکه‌های ارتباط جمعی با دو هشتگ #تخریب جده و #تهدید جده، بر این که یک فاجعه بشری، اجتماعی و اقتصادی دست‌کم به بیش از یک میلیون نفر لطمه خواهد زد، تأکید کردند.

این فعالان خاطرنشان کردند که شهرداری جده به ساکنان این محله‌ها ۴۸ ساعت و به برخی فقط ۲۴ ساعت فرصت داده و به برخی نیز دستور تخلیه فوری خانه‌هایشان را داده است. این فعالان با تأکید بر آن که غرامتی که به برخی داده شده، به اندازه یک سوم ارزش خانه‌هایشان نیست، افزودند که شهرداری جده قبل از اخطار، آب، برق و خدمات را قطع می‌کند.

این فعالان ویدئویی را که بیانگر ناراحتی ساکنان جده نسبت به تهدید یک شبه برای تخلیه منازل و کوچه‌هایی که در آن بزرگ شده‌اند است،‌ منتشر کردند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: