کد خبر: 4031335
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷

مراسم تجدید میثاق جامعه قرآنی با آرمان‌های امام خمینی(ره) صبح امروز چهارشنبه، ششم بهمن‌ماه با حضور مدیران و چهره‌های قرآنی کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایکنا، مراسم نثار گل و تجدید میثاق جامعه قرآنی با آرمان‌های امام خمینی(ره) و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری، صبح امروز چهارشنبه، ششم بهمن‌، در آستانه فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد.

در این مراسم جامعه قرآنی متشکل از اعضای کمیته قرآن ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، مدیران و فعالان حوزه قرآنی کشور در حرم مطهر امام خمینی(ره) حضور یافتند و همراه با برنامه‌های مختلفی همچون محفل انس با قرآن و افتتاح مرکز قرآن و عترت حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.

این مراسم از جمله برنامه‌های کمیته قرآن ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی است که با تلاوت سوره مبارکه کوثر از سوی مهدی غلام‌نژاد، قاری بین‌المللی، آغاز شد. سپس گروه تواشیح الغدیر بر روی جایگاه آمده و دو تواشیح را اجرا کردند. نقل خاطره از دوره بازگشت امام خمینی(ره) به ایران از سوی محمدعلی خواجه‌پیری، پیشکسوت قرآنی کشورمان، از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.


بیشتر بخوانید و ببینید:


در بخش دیگری از این مراسم احمد ابوالقاسمی، قاری بین‌المللی و مدیر کاروان قرآنی انقلاب، با اشاره به بخشی از برنامه‌های کاروان قرآنی انقلاب، گفت: کاروان قرآنی انقلاب نشان‌دهنده این است که اگر وفاق در کشور وجود داشته باشد، ظرفیت‌های بسیاری می‌توانند اثرگذار باشند.

وی با اشاره به چگونگی شکل‌گیری کاروان قرآنی انقلاب، گفت: در اولین سال این کاروان بیش از صد برنامه قرآنی از جمله محافل قرآن و سرکشی به خانواده شهدا و فعالان قرآنی، حضور در گلزار شهدای هر شهر، برنامه‌های اذان‌گاهی و... طی ۲۲ روز اجرا شد که بیشتر شبیه معجزه بود، چراکه طی این زمان کوتاه ممکن شد و دلیل موفقیتش این بود که ما روی همه حساب کردیم و حقیقتاً پای کار بودند.

ابوالقاسمی افزود: در واقع ما به دنبال کار رفتیم و ننشستیم که حرکتی انجام شود، بلکه آنقدر پیگیری کردیم تا به نتیجه رسیدیم. انجام کار قرآنی امکان‌پذیر است. در سازمان‌ها و نهادهای مختلف برای قرآن بسیار هزینه می‌شود، اما به دلیل اینکه پراکنده است دیده نمی‌شود و اثرگذار نیست. البته می‌توان همه را تجمیع کرد.

قاری بین‌المللی کشورمان اظهار کرد: امسال پنجمین کاروان در حال راه‌اندازی است و یکی از کارهای ما این بود که از پزشکان دعوت کردیم که در شهرهای محروم مستقر شوند.

تلاوت آیاتی از قرآن از سوی حجت‌الاسلام حمیدرضا مقدسی، قاری ممتاز و بین‌المللی، بخش دیگری از این مراسم بود. قرائت بیانیه میثاق‌نامه جامعه قرآنی از سوی محمدتقی میرزاجانی، معاون شورای عالی قرآن و نیز تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل و قرائت فاتحه و نثار گل به مزار پرنور بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران پایان‌بخش این مراسم بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: