کد خبر: 4031946
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹

سید عمار الحکیم، رئیس ائتلاف نیروهای دولت ملی عراق بر ضرورت تحقیق فوری درباره حمله راکتی به فرودگاه بین‌المللی بغداد تأکید کرد و گفت: عاملانی که به دنبال برهم زدن امنیت و ثبات عراق هستند باید شناسایی شوند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «الفرات نیوز»، سید عمار الحکیم در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله راکتی به فرودگاه بغداد اعلام کرد: «این اقدامات که زیرساخت‌ها و تأسیسات غیرنظامی کشور را هدف قرار می‌دهد باید فورا مورد بررسی قرار گیرد و عاملان و مزدورانی که به دنبال برهم زدن امنیت و ثبات عراق هستند، باید شناسایی شوند».

وی همچنین از مقامات امنیتی عراق خواست که تلاش‌های اطلاعاتی خود برای تأمین امنیت جان شهروندان و حفاظت از تاسیسات حیاتی کشور را تشدید کنند.

یادآوری می‌شود، فرودگاه بین‌المللی بغداد ساعت ۴:۳۰ صبح امروز، ۸ بهمن‌ماه، به وقت محلی مورد حمله راکتی قرار گرفت.

براساس اعلام منابع خبری عراقی، بخش غیرنظامی فرودگاه بغداد، باند این فرودگاه و نزدیکی بخش مسافربری نیز در این حمله راکتی آسیب دیده است.

این در حالی است که برخی منابع اعلام می‌کنند که این حمله راکتی پایگاه نظامی آمریکایی «ویکتوریا» در نزدیک فرودگاه بغداد را هدف قرار داده و یکی از راکت‌ها به یک هواپیمای مسافربری در آشیانه فرودگاه اصابت کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: