کد خبر: 4038674
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۵
در هفته نخست اسفند 1400

سه پدر و مادر شهید و یک جانباز آسمانی شدند

در هفته‌ای که گذشت سه پدر و مادر شهید و یک جانباز آسمانی شدند و به فرزندان و یاران خود پیوستند.

به گزارش ایکنا؛ در هفته‌ای که گذشت، صغری دهقان نیری مادر شهیدان رمضان و رضا دهقان نیری پس از تحمل سال‌ها فراق فرزندان دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

شهید رمضان دهقان نیری در سوم شهریور ماه سال ۱۳۳۸ در یزد دیده به جهان گشود و در هفتم شهریور ماه سال ۱۳۶۰ در منطقه عملیاتی گیلان غرب به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر این شهید پس از ۶ سال در اسفندماه سال ۱۳۶۷ به وطن بازگشت و در گلزار شهدای نیر به خاک سپرده شد.

شهید رضا دهقان نیری نیز در اول فروردین سال ۱۳۴۹ در نیر به دنیا آمد و در دهم فروردین ماه سال ۱۳۶۷ در منطقه شاخ شمیران به شهادت رسید. پیکر این شهید هم در دوم مهرماه به وطن بازگشت و در این گلزار به خاک سپرده شد.

مادر شهیدان ناجی دزفولی

دوستانی‌ دزفول مادر شهیدان والامقام محمدحسین و عبدالامیرناجی دزفولی، خواهر شهیدان والامقام علی و محمود دوستانی دزفولی و مادر همسر شهید جاویدالاثر محمد روغن چراغی پس سال‌ها فراق و دوری از شهیدان دلیر و افتخارآفرینش در 29 بهمن 1400 به شهیدانش پیوست.

شهید محمدحسین ناجی دزفولی دهم شهريور 1337، در شهرستان دزفول به دنيا آمد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. هفتم فروردين 1361، در تپه چشمه زادگاهش بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. مزار او در شهيدآباد همان شهرستان قرار دارد.

شهید عبدالامیر ناجی دزفولی يكم بهمن 1345، در شهرستان دزفول به دنيا آمد. به عنوان بسيجی در جبهه حضور يافت. پنجم اسفند 1364 با سمت بيسيم‌چی در فاو عراق بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد.

پدر شهیدان عسکری

سید ابراهیم عسکری پدر صبور شهیدان والامقام سید جمال و سید جلال عسکری به فرزندان شهیدش پیوست.

شهید سید جلال عسکری متولد ۱۳۴۷ که در تاریخ دهم اردیبهشت ماه ۱۳۶۵ در فاو و شهید سید جمال عسکری متولد ۱۳۴۵ که در تاریخ بیست و سوم اسفند ماه ۱۳۶۶ در خرمال به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

جانباز 70 درصد قاسمعلی احمدوند

قاسمعلی احمدوند جانباز سرافراز 70 درصد دوران دفاع مقدس از استان البرز پس از سال‌ها تحمل رنج و جراحات ناشی از جنگ تحمیلی جمعه 29 بهمن دعوت حق را لبیک گفت و به یاران شهیدش پیوست.

قاسمعلی احمدوند متولد سال 1320 بود و سال 1363 در منطقه عملیاتی غرب کشور در عملیات والفجر 5 بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع جانبازی نائل آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha