کد خبر: 4045365
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی السید قاسم، رئیس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها در لبنان، حکم رسمی دولت واتیکان را برای عضویت در کمیسیون بین‌المللی پاپی مسیحی و اسلامی و نمایندگی جامعه شریف شیعیان در واتیکان دریافت کرد.

به گزارش ایکنا  از لبنان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی السید قاسم، رئیس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها در لبنان، حکم رسمی دولت واتیکان را برای عضویت در کمیسیون بین‌المللی پاپی مسیحی و اسلامی و نمایندگی جامعه شریف شیعیان در واتیکان دریافت کرد.

این مراسم در حضور منوسینور جوزف اسپیتری، نماینده پاپ فرانسیس، سفیر پاپ در لبنان و شخصیت‌های رسمی و اندیشمندانی از واتیکان و لبنان برگزار شد.

 مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ ها در لبنان با صدور پیامی از حاضران در این مراسم که نام آنها را در ادامه آورده است قدردانی کرد.

از جمله حاضران در این مراسم خوان آنجل آیوسو گویچوت، وزیر تمدن‌ها و ادیان نزد سریر مقدس، اسقف ماتیاس چارلز مراد، رئیس کمیته اسقفی برای گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت در لبنان، کشیش استفانو شیکین، رئیس آکادمی جهانی علمایی مریمی واتیکان در لبنان، شیخ نادر العقاد، نماینده الازهر رئیس کمیته پاپی جهانی اسلامی مسیحی و رئیس و اعضای مرکز ماریان برای گفت‌وگوی ادیان در لبنان بودند.

انتصاب رئیس مرکز گفت‌‌‌وگوی ادیان لبنان به عضویت کمیسیون بین المللی مسیحی اسلامی واتیکان

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: