کد خبر: 4045379
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۳

جشنواره نوروز ایرانی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در اندونزی در تالار کتابخانه ملی جاکارتا، از امروز، هشتم فروردین آغاز به کار کرد و تا دهم فروردین ادامه دارد.

به گزارش ایکنا به نقل از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا، در نخستین روز این جشنواره که امروز، هشتم فروردین به مناسبت سال نو و  نوروز باستانی در حوزه فرهنگی و تمدنی ایران برگزار شد؛ سخنرانی‌های متعددی  اجرا شد که با استقبال دیپلمات‌های کشورهای مختلف جهان و همچنین شخصیت‌های فرهنگی، سیاسی، رسانه‌ای اندونزی و نیز ایرانیان مقیم و مأمور و خانواده‌های آنها همراه بود.

محمدرضا ابراهیمی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا، پخش فیلم‌های ایرانی برای دوستداران هنر و فرهنگ ایران را از برنامه‌های اصلی این جشنواره خواند و گفت: طبق برنامه این فیلم‌ها به همراه ترجمه انگلیسی به مدت ۵ روز کاری در سالن سینمای این کتابخانه به نمایش در می‌آیند.

رایزن فرهنگی ایران در اندونزی برپایی سفره هفت سین ایرانی و بزرگترین نمایشگاه محصولات فرهنگی به ویژه صنایع دستی و همچنین نمایشگاه عکس از سنت‌های نوروزی و جشنواره غذا و شیرینی‌های ایرانی را هم از برنامه‌های این جشنواره سه روزه در جاکارتا توصیف کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: