کد خبر: 4045839
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران از رونمایی دیوارنگاری با عنوان «پرچم جمهوری اسلامی ایران، خبر داد و گفت: با توجه به همخوانی موضوعی این اثر با روز جمهوری اسلامی ایران، این دیوارنگاری در روز 12 فروردین ماه سال جاری رونمایی می‌شود.

دیوارنگاری پرچمبه گزارش ایکنا، به نقل از اداره ارتباطات و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مجید قادری، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، از اجرای دیوارنگاری با مضمون پرچم جمهوری اسلامی ایران خبر داد و در این باره گفت: خاطره، روح جمعی و هویت ملی هر جامعه‌ای در لوای نشانه‌های مشترک، تداوم پیدا می‌کند. بدیهی است که پرچم از جمله موثق‌ترین و اثر بخش‌ترین این نشانه‌ها به شمار می‌رود، بر همین مبنا به مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران و هم‌زمان با 12 فروردین از یک اثر دیوارنگاری با این مضمون رونمایی می‌شود.

او ادامه داد: ظرفیت شورانگیزی و روحیه‌ بخشی پرچم با هیچ رسانه، پیام و اثر مشابهی قابل قیاس نیست بنابراین هیچ شیئی و اثری نمی‌تواند چنین احترام و تعلق خاطر پر شوری را در بیننده ایجاد کند، و این قدرت شگرف را می‌توان ناشی از ظرفیت هویت‌ ساز پرچم دانست.

 معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران تصریح کرد: وقتی نماد و نشان ملی کشوری بر مبنای باورها، عواطف، آرمان‌ها و میراث مشترک یک ملت ساخته و پرداخته می‌شود، به مثابه حلقه اتصال اجزای آن ملت به دور مفهوم کلان ملیت عمل می‌کند. در واقع به کارگیری تصویر اهتزاز پرشور این نماد ملی در طاق‌های ضربی، نماد و شاخصه اصیل معماری ایرانی است، که در مخاطبین نیز حس همبستگی و غرور را برمی‌انگیزد.

قادری درباره ابعاد این دیوارنگاری گفت: این اثر کاری از رسول عباسی است که با اجرای سیامک پاینده و به ابعاد 879 مترمربع، در خیابان ناصرخسرو ابتدای سعدی جنوبی اجرا می‌شود.

او از رونمایی این اثر در روز جمهوری اسلامی ایران خبر داد و بیان کرد: با توجه به همخوانی موضوعی این اثر با روز جمهوری اسلامی ایران، اجرای آن در روز 12 فروردین به اتمام خواهد رسید و پس از آن نیز مراسم رونمایی برای این اثر برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: