کد خبر: 4050037
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۷

5 زخمی در حمله به مسجدی در کانادا

پلیس کانادا گزارش داد در تیراندازی افراد ناشناس به سوی نمازگزاران در بیرون مسجدی در تورنتو، پنج شهروند مسلمان زخمی شدند.

به گزارش ایکنا به نقل از سان دیلی، منابع پلیس کانادا گزارش داد که در تیراندازی در مسجدی در تورنتو پنج نفر زخمی شدند.

دیوید رایدزیک، سخنگوی اداره پلیس تورنتو گفت که گروهی از مردان که در ماه مبارک رمضان نماز صبح را به پایان رسانده بودند، در تیراندازی در منطقه اسکاربرو مورد حمله قرار گرفتند.

او گفت که حداقل شش گلوله شلیک شده است، اما هنوز مشخص نیست که چه تعداد مظنون در تیراندازی دست داشته‌اند. وی افزود: ما نمی‌توانیم بگوییم که آیا قربانیان به دلیل اعتقادات مذهبی‌شان هدف قرار گرفته‌اند یا خیر.

در همین حال، ندیم شیخ، عضو هیئت مدیره انجمن مسلمانان اسکاربرو در یک کنفرانس خبری گفت که از این حادثه نگران است.

او از مقامات خواست تا تمام تلاش خود را برای رسیدگی به عاملان این حادثه انجام دهند و گفت که باید اقدامات بیشتری برای مهار خشونت با سلاح انجام شود. 

وی افزود: من واقعاً ناراحت و نگران هستم. پنج مرد بالغ که سرپرست خانواده بودند امروز صبح هدف تیراندازی قرار گرفتند.

ندیم شیخ افزود: ما از مقامات پلیس محلی می‌خواهیم که از نزدیک با دولت‌های محلی‌مان همکاری کنند تا از هر منبع ممکن برای دستگیری این مظنونان و مهار خشونت‌های مسلحانه در این جامعه و هر جامعه دیگری در تورنتو استفاده کنند.

پلیس از هر کسی که اطلاعات یا فیلمی از حادثه در اختیار دارد خواست که به‌طور ناشناس اطلاعات خود را به پلیس ارائه کند.

پلیس اعلام کرد که قربانیان بین 28 تا 35 سال سن دارند و برخی متأهل و دارای فرزند هستند. به گفته رایدزیک سه نفر از این پنج نفر در حال حاضر از بیمارستان مرخص شده‌اند و انتظار می‌رود دو نفر دیگر نیز به‌زودی بهبودی پیدا کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha