کد خبر: 4051695
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۲
مکتب القرآن الکریم در نمایشگاه قرآن برگزار می‌کند؛

معاون آموزشی مکتب القرآن الکریم استان تهران و مسئول غرفه این مکتب در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از استقبال خوب مردم از این غرفه خبر داد و گفت: در غرفه ما برای کودکانی که قرآن بخوانند، اذان بگویند و نقاشی بکشند؛ طرح‌های تشویقی داریم.

مکتب قرآن

انسیه رضایی، معاون آموزشی مکتب القرآن الکریم استان تهران و مسئول غرفه این نهاد در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از استقبال خوب مردم از این غرفه خبر داد و گفت: حدود 15 سال است که ما به‌طور متوالی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم شرکت می‌کنیم و به دلیل اینکه فعالیت ما در حوزه کودک و فناورانه است، استقبال از غرفه بسیار زیاد است، طوری‌که روز گذشته شبکه دوم سیما غرفه مکتب‌القرآن الکریم را در رسانه جمعی به‌عنوان رسانه فعال در این دوره از نمایشگاه معرفی و حتی از دست‌سازه‌های نوآموزان و مربیان ما تقدیر کرد و مردم را به بازدید از این غرفه فراخواند.

رضایی درباره فعالیت‌های غرفه مکتب‌القرآن الکریم در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم هم بیان کرد: در غرفه ما برای بچه‌هایی که قرآن بخوانند، اذان بگویند و نقاشی بکشند؛ طرح‌های تشویقی داریم. همچنین مربیان ما داستان‌های قرآنی برای بچه‌ها تعریف می‌کنند. همچنین داستان‌های قرآنی مربوط به شعار نمایشگاه را با شیوه خلاقانه و کودکانه برای بچه‌ها تعریف می‌کنیم. در پایان هم تاج‌های قرآنی که شعارها و پیام‌های قرآنی و تربیتی دارد به بچه‌ها هدیه می‌دهیم.

وی با بیان اینکه کاردستی‌ها و نقاشی‌های بچه‌های بازدید کننده از غرفه به نمایش عموم گذاشته می‌شود، افزود: علاوه بر این فعالیت‌های مکتب القرآن الکریم نظیر ثبت‌نام مربیانی که قرار است دوره ببینند، از بین متقاضیان واجدالشرایطی که به غرفه مراجعه می‌کنند، انجام می‌دهیم و از طریق نمایشگاه مخاطبین سال خود را جذب می‌کنیم. مراکز پیش‌دبستانی مکتب القرآن الکریم را به نوآموزان معرفی می‌کنیم و مربیان آن‌ها را هم ثبت‌نام می‌کنیم.

معاون آموزشی مکتب القرآن الکریم استان تهران اضافه کرد: در ایام نمایشگاه با مراکز قرآنی همکاری می‌کنیم، قرارداد انعقاد می‌کنیم و کتاب و منابع آموزشی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم. مربی‌های دوره دیده به آن‌ها معرفی می‌کنیم تا فعالیت‌های آموزشی ما را در دیگر مراکز قرآنی گسترش دهند.

رضایی در ادامه کلیت کار مکتب القرآن الکریم اشاره کرد و گفت: فعالیت مؤسسه پیش‌دبستانی مکتب‌ القرآن الکریم بیشتر پیرامون کار با کودک است و بچه‌ها را به این صورت آموزش می‌دهد که با استفاده از کتب و منابع  آموزشی که دارد به روخوانی قرآن برسند.

وی افزود: علاوه بر کتبی که مربوط به آموزه‌های قرآنی، انس با قرآن و کتاب‌هایی که مرتبط با روخوانی قرآن کریم است، هفت جلد کتاب واحد یادگیری هم داریم که در مفاهیم علوم، ریاضی، اجتماعی، دینی و ... به بچه‌ها آموزش داده می‌شود. نوآموزان گروه پیش‌دبستانی مکتب القرآن الکریم عمدتاً بین 4 تا 6 سال هستند که گروه سنی 4 و 5 سال در یک کلاس و گروه سنی 6 سال در یک کلاس دیگر ثبت‌نام می‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: