کد خبر: 4053674
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۲

جزءخوانی قرآن در امامزاده محمد و سکینه خاتون(ع) برگزار شد + عکس

مجلس جزءخوانی و تفسیر قرآن کریم ویژه ماه مبارک رمضان در صحن زیارتی آستان مقدس امامزادگان محمد و سکینه خاتون(ع) محله حصارک شهر کرج برگزار شد.

جزءخوانی قرآن در امامزاده محمد و سکینه خاتون(ع)به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، مجلس جزءخوانی و تفسیر قرآن کریم ویژه ماه مبارک رمضان از سوی روابط‌ عمومی و اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه استان البرز با قرائت علی علی‌دوست، محمدحسین میرزایی و علی آدینه‌پور، 9 اردیبهشت در صحن زیارتی آستان مقدس امامزادگان محمد و سکینه خاتون(ع) محله حصارک شهر کرج برگزار شد. 

حجت‌الاسلام علی بهرامی‌نسب، مدرس تفسیر قرآن در این جلسه با بیان اینکه اصولا خانواده‌ها و به‌ویژه افراد نوجوان و جوان باید با کسانی که دین‌دار و «أُولَٰئِكَ أَصْحَابُ الْجَنَّةِ خَالِدِينَ فِيهَا جَزَاءً بِمَا كَانُوا يَعْمَلُونَ» هستند بیشتر رفت‌و‌آمد داشته باشند، اظهار کرد: انسان به‌طور طبيعى، خواهان آرامش، رفاه و زندگانى جاويد است و خداوند، راه رسيدن به تمام اين خواسته‌ها را در گرو ايمان و عمل صالح پايدار مى‌داند. 

وی افزود: جزاى استوارى ايمان و استمرار نيكى‌ها، جاودانه بودن در بهشت و نعمت‌هاى بهشتى است؛ همچنین تنها كسانى از گذشته خود پشيمان نمی‌شوند كه همواره در راه خدا حركت مى‌كنند. لذا، پايدارى بر حق مشكل است، پس باید مستمرا كارهاى سخت را با پاداش‌هاى بزرگ جبران كرد. 

حجت‌الاسلام بهرامی‌نسب با بیان اینکه بهشت، پاداش «جَزاءً بِما كانُوا يَعْمَلُونَ» است یعنی برای افرادی است که متقی و اهل عمل‌ هستند و نه کسانی که فقط اهل سخن بی‌ثمر هستند، گفت: پيروزى هميشه در سايه جنگ و جهاد نيست، و ما انسان‌ها باید موفقيت و پيروزى خود را در سايه لطف خدا بدانيم؛ به این علت که همه چيز به دست خداست و تا خدا اراده نكند، هيچ چيزى تحقق پيدا نمى‌كند. 

این کارشناس مذهبی بیان کرد: پيروزى بر دشمن مقدمه‌اى براى دريافت نعمت‌هاى ديگر در عالم هستی از درگاه رحیمانه پروردگار یکتاست. همچنان که باید توجه داشته باشیم که آنچه خداوند مرحمت مى‌كند جزو برجسته‌ترين، روشن‌ترين و بهترين‌های راه سلوک و سبک زندگی متعالی است. 

وی با اشاره به اینکه «يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْكُمْ وَ يُثَبِّتْ أَقْدامَكُمْ» به‌عنوان یکی از راه‌های سلوک در سبک زندگی توحیدی انسان‌های صالح است، ادامه داد: اقامه تعهد و اقدام عملى در جهت نشر و گسترش دين الهى در اصل ریشه و اساس ایمان است. پس هركس با فكر، زبان و عمل خويش، دين اسلام را يارى كند «إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْكُمْ» خداوند نيز او را حمايت مى‌كند. 

مدرس تفسیر قرآن کریم بیان کرد: انسان همراه با نيازهاى فطرى و ثابت خويش، گاهى در شرايط خاص اجتماعى، اقتصادى، سياسى و نظامى نيز قرار مى‌گيرد، که باید در اين موارد حول محور قوانین و دستورات الهی و دیگر قوانین ابلاغی در جوامع و حکومت‌های توحیدی مسیر کار و زندگی خود را جهت حفظ از آسیب‌ها پیش برد. به آن علت که دستورات الهی در قرآن و دين اسلام ناب محمدی به‌عنوان بهترین کتاب و معلم هدایت‌گر انسان‌هاست. 

یادآور می‌شود، مناجات‌خوانی محمد عطاءاللهی، مداح اهل‌ بیت عصمت و طهارت(ع) از دیگر بخش‌های این محفل قرآنی بود. 

هاجر محمدی 

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :