کد خبر: 4054641
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲

تهدید مسلمانان در حاشیه یک مراسم مذهبی هندوهای افراطی

مراسم هندوهای افراطی در شهر علیگر با تهدیداتی علیه مسلمانان همراه بود.

به گزارش ایکنا به نقل از Scroll، اداره منطقه علیگر روز دوشنبه به برگزارکنندگان رویدادی به نام سنت ساماگام در مورد سخنرانی چند چهره افراطی هندو علیه مسلمانان و تهدید آنها اخطار داد.

در این مراسم، یاتی نارسینگانند و کالیچاران دو نفر از رهبران افراطی هندو حضور داشتند که هر دوی آنها به اتهام نفرت‌پراکنی محاکمه شده و با قرار وثیقه آزاد هستند.

کونور بهادر سینگ از مقامات قضایی علیگر گفت که از برگزارکنندگان خواسته شده است تا ظرف 24 ساعت در مورد این اتفاقات توضیح دهند در غیر این صورت اقدام قانونی علیه آنها انجام خواهد شد.

به گزارش Indian Express، سازمان دهندگان مراسم متهم به نقض شرایط مجوز اعطا شده برای برگزاری مراسم خود هستند.

در این مراسم، کالیچاران گفت که این کشور به دلیل جمعیت رو به رشد مسلمانان با تهدید بزرگی مواجه است و راه مقابله با آن ایجاد یک ملت هندو است.

کالیچاران در ویدئویی از رویداد روز یکشنبه می‌گوید: در همه جای هند قرار است پاکستان ایجاد شود. تصور کنید، اگر مودی (نخست وزیر هند) با پاکستان اعلام جنگ کند، این مسلمانان از چه کسی حمایت خواهند کرد؟ 

در ماه دسامبر، کالیچاران از شهر خاجوراهو مادیا پرادش دستگیر شد. بازداشت وی پس از آن رخ داد که در ویدئویی گاندی را به خیانت متهم کرد.

PTI گزارش داد که در رویداد روز یکشنبه در علیگر، یاتی نارسینگانند از هندوها خواست تا فرزندان بیشتری به دنیا بیاورند.

او گفت: در غیر این صورت آنها (هندوها) تا سال 2029 توسط مسلمانان کنار گذاشته خواهند شد. این احتمال وجود دارد که تا سال 2029 هند نخست وزیر مسلمان و ایالت‌ها وزرای ارشد مسلمان داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :