کد خبر: 4056803
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶

نشست هماهنگی برنامه‌های حوزه قرآن، عترت و نماز نیروی هوایی ارتش به صورت حضوری و وبیناری برگزار شد.

نشست هماهنگی برنامه‌های حوزه قرآن، عترت و نماز نهاجابه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاجا، نشست هماهنگی برنامه‌های حوزه قرآن، عترت و نماز عقیدتی ـ سیاسی‌های تابعه نهاجا با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی، رئیس عقیدتی ـ سیاسی نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ دوم علی سورانی، جانشین و معاون هماهنگ‌کننده اداره عقیدتی ـ سیاسی نهاجا، سرهنگ مهدی میدانی، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز سازمان عقیدتی ـ سیاسی ارتش و جمعی از معاونان و مسئولان قرآنی این نیرو به صورت حضوری و وبیناری در ستاد نیروی هوایی ارتش برگزار شد.

طی این جسله امیر سرتیپ دوم علی سورانی، جانشین و معاون هماهنگ‌کننده اداره عقیدتی ـ سیاسی نهاجا بر ضرورت داشتن برنامه منسجم و اثر بخش تأکید کرد و گفت: این جلسات باید تداوم داشته باشد تا بتوانیم برنامه‌هایی که در دستور کار قرار گرفته را به نحو احسن انجام و به نتیجه برسانیم.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی، رئیس اداره عقیدتی ـ سیاسی نهاجا به سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: گسترش و پیشرفت فرهنگ قرآنی جز با تلاش شبانه‌روزی و جهاد گونه متولیان امر میسر نخواهد شد. قرآن، کتاب روشنگری و هدایت بشر است  و ارتقا و گسترش مفاهیم و علوم قرآنی به پیشرفت جامعه بشری به ویژه جامعه بزرگ نیروی هوایی و ارتش می‌شود.

رئیس اداره عقیدتی ـ سیاسی نهاجا با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، خواستار اهتمام ویژه و صد در صدی تمامی عقیدتی ـ سیاسی‌ها و توجه ویژه مسئولان به این امر مهم شد.

سپس سرهنگ مهدی میدانی، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز سازمان عقیدتی ارتش در این مراسم با اشاره به برنامه‌های قرآنی در سال ۱۴۰۱، گفت: این برنامه‌ها با تعاملات درون‌سازمانی و انعقاد قرارداد با نهادها و سازمان‌های بیرونی تدوین شده است و امیدوارم با اهتمام ادارات و عقیدتی سیاسی‌ها و تمامی مسئولان امر به نتایج مطلوبی دست خواهیم یافت.

وی ادامه داد: باید در راستای برگزاری کلاس‌های تخصصی و در حوزه تربیت و نخبه‌پروری به نحوی کار شود که این مسئله در مسابقات نیروی‌های مسلح اثرگذار شود.

در پایان این مراسم سرگرد مصطفوی‌زاده، رئیس مرکز قرآن و عترت و نماز نهاجا گفت: گسترش و نهادینه‌سازی و انس خانواده نهاجا با قرآن، منوط به هماهنگی و ارتباط دو سویه است تا ضمن مدیریت و نظارت صحیح بتوانیم اقدامات در خور و شأن برای علاقه‌مندان داشته باشیم تا بتوانیم در برابر آسیب‌های دشمنان به موقع وارد عمل شده و اقدامات ماندگار و تأثیرگذار انجام دهیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: