کد خبر: 4058484
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳

درخواست پارلمان موریتانی برای حمایت از فلسطین

ده‌ها نماینده پارلمان موریتانی خواستار تعیین روزی برای حمایت و همبستگی پارلمان‌های جهان با مردم فلسطین شدند.

به گزارش ایکنا به نقل از عربی 21، شصت و دو نماینده پارلمان موریتانی (شامل مخالفان و طرفداران دولت) از نهادهای پارلمانی منطقه‌ای و بین‌المللی خواستند برای همبستگی با مردم فلسطین، روز پارلمانی بین‌المللی را که در آن فعالیت‌هایی در پارلمان‌های جهان در حمایت از فلسطین ترتیب داده می‌شود، به تصویب برسانند.


نمایندگان در بیانیه‌ای از مجامع پارلمانی عربی، اسلامی و بین‌المللی خواستند تا برای پیگرد قضایی رژیم صهیونیستی به دلیل جنایات مستمر علیه مردم فلسطین اقدام کنند.

آنها همچنین از ناکامی جامعه جهانی در سرکوب جنگ مداوم و استکباری صهیونیستی و اتخاذ مواضع و سازوکارهای مؤثری که تضمین کننده پیروزی مظلوم و قطع دست ظالم باشد ابراز تأسف کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: با اندوه و خشم، اصرار مقامات اشغالگر صهیونیستی در اقدامات تجاوزکارانه خود علیه مردم فلسطین از جمله تداوم تلاش برای یهودی‌سازی بیت‌المقدس و نقض حرمت مسجدالاقصی توسط سربازان و شهرک‌نشینان و تلاش مقامات اشغالگر برای قرار دادن مسجدالاقصی در معرض تقسیم زمانی و مکانی ناعادلانه و آواره کردن شهروندان فلسطینی از خانه‌هایشان را یادآور می‌شویم.

محمد ولد محمد امبارک، نماینده پارلمان (یکی از امضاکنندگان بیانیه) گفت که مردم فلسطین در سایه سکوت بین‌المللی چندین دهه مورد بی‌عدالتی و ظلم، آوارگی و کشتارهای دسته جمعی قرار گرفته‌اند.

وی در بیانیه‌‌ای افزود: نمایندگان کشورهای عربی، اسلامی و دیگر کشورها باید برای توقف اقدامات تجاوزکارانه اسرائیل علیه مردم فلسطین اقدام کنند. 

ولد محمد امبارک بر همبستگی موریتانیایی‌ها با مردم مبارز فلسطین و حمایت از مبارزات آنها برای احیای حقوق مشروع خود در سرزمینشان تأکید کرد و از نمایندگان پارلمان کشورهای عربی و اسلامی خواست که پیوسته اقدامات اشغالگران اسرائیل را محکوم کنند. در این میان چندین حزب سیاسی از جمله حزب «اتحاد و تغییر موریتانی» و حزب «اتحاد نیروهای پیشرفت» با شعار «نه به آسیب رساندن به بیت المقدس»، فراخوان برگزاری جشنواره مردمی دادند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha