کد خبر: 4058789
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷

تمدید زمان ثبت‌نام حفظ شبانه و طرح «رحله» بیت‌الاحزان

زمان ثبت‌نام در دوره ‌حفظ شبانه‌روزی و هشتمین دوره طرح ملی «رحله» مؤسسه بیت‌الاحزان تا 15 خرداد تمدید شد.

تمدید شدبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه بیت‌الاحزان، حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی، مدیر مؤسسه قرآنی ـ فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) گفت: با توجه به استقبال پرشور مردمی از طرح‌های ملی حفظ شبانه روزی و رحله قرآن کریم، مهلت نام‌نویسی این دوره‌ها که از ابتدای اردیبهشت آغاز شد تا 15 خردادماه جاری تمدید شد.

وی افزود: تا کنون بیش از هزار و 100 نفر در طرح‌های شبانه‌روزی رحله و حفظ یک ساله قرآن کریم نام‌نویسی کرده‌اند و در بین مراکز شبانه‌روزی، مراکز حضرت زینب کبری(س) نی‌ریز، تحفیظ رضوی مشهد مقدس و شهید حاج قاسم سلیمانی کرمان از بیشترین استقبال مردمی برخوردار بوده‌اند و در بین مراکز طرح ملی رحله نیز سه مرکز شیراز، استهبان و دزفول، بیشترین آمار ثبت‌نام‌کنندگان را تاکنون داشته‌اند.

مدیر مؤسسه قرآنی ـ فرهنگی بیت‌الاحزان با اشاره به هزینه بالای برگزاری دوره‌های شبانه‌روزی، اضافه کرد: مؤسسه بیت‌الاحزان با توجه به این که مؤسسه‌ای مردمی است، سعی کرده با تکیه بر کمک‌های مردمی و خیراندیشان شهریه این دوره‌ها را به حداقل ممکن برساند و قرآن آموزان تنها بخش اندکی از هزینه‌های واقعی طرح را پرداخت می‌کنند.

شاهسونی از مساعدت یکی از خیراندیشان در پی بازدید اخیر وی از مراکز قرآنی بیت الاحزان خبر داد و گفت: خوشبختانه این فرد خیّر قرآنی، هزینه تحصیل کامل قرآن‌آموزان ایتام و سادات حاضر در مراکز شبانه‌روزی و طرح ملی رحله را تقبل کرد و بنابراین این عزیزان در صورت داشتن شرایط عمومی دوره و قبولی در مصاحبه تخصصی، هیچ گونه هزینه‌ای بابت تحصیل در این مراکز در طول دوره پرداخت نخواهند کرد.

شاهسونی از اعطای تسهیلات جهت ازدواج حافظان کل قرآن کریم مراکز شبانه‌روزی حفظ یکساله این مؤسسه خبر داد و افزود: طی توافقی که با این خیر نیک‌اندیش داشته‌ایم، قرآن‌آموزان مراکز شبانه‌روزی بیت‌الاحزان در صورتی که موفق به حفظ کل قرآن کریم شوند تسهیلات ازدواج دریافت خواهند کرد.

یادآوری می‌شود، هشتمین دوره طرح ملی رحله شامل حفظ سوره مبارکه بقره و جزء سی‌ام قرآن است و در تعطیلات تابستان برگزار می‌شود.

این طرح هر ساله به صورت شبانه‌روزی ویژه جوانان و نوجوانان ۱۴ تا ۲۲ ساله و با همکاری نهادهای قرآنی فرهنگی کشور برگزار می‌شود و تاکنون بیش از 10 هزار نفر در این طرح حافظ اجزاء قرآن شده‌اند. ضمن اینکه مراکز شبانه‌روزی حفظ یکساله کل قرآن کریم نیز طی 21 سال گذشته پذیرای قرآن‌آموزانی از اقصی نقاط کشور و کشورهای خارجی بوده است و تاکنون قریب 1100 جوان و نوجوان 14 تا 22 ساله با حضور در این مراکز حافظ کل قرآن شده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :