کد خبر: 4059045
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵

4 مرز ایران با عراق آماده پذیرش زائران اربعین می‌شود

رئیس ستاد مرکزی اربعین با پیش‌بینی حضور حدود چهار میلیون زائر ایرانی در مراسم اربعین سال جاری، گفت: مرزهای مهران، خسروی، شلمچه و چذابه برای عبور زائران، آماده می‌شود.

چهار مرز ایران با عراق آماده پذیرش زائران اربعین می‌شود

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سیدمجید میراحمدی، رئیس ستاد مرکزی اربعین امروز دوم خردادماه، در نشست ستاد مرکزی اربعین که در وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه در سال ۹۸ حدود سه و نیم میلیون زائر در راهپیمایی اربعین شرکت کرده بودند، گفت: با توجه به روند افزایش هر ساله زائران اباعبدالله الحسین(ع) و با توجه به اینکه دو سال مراسم اربعین حسینی انجام نشده است، پیش بینی می‌شود امسال بیش از چهار میلیون زائر داشته باشیم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی ادامه داد: برای همین باید تمهیدات و امکانات خدماتی و رفاهی لازم را همچون سایبان‌ها و مه پاش‌ها برای خنک کردن زائران، فراهم کنیم.

میراحمدی با بیان اینکه امسال در نظر داریم مرز خسروی را برای زائران حسینی فعال کنیم، گفت: در همین راستا رایزنی‌های لازم از طریق سفارت ایران با نخست وزیر و وزیر کشور عراق برای فعال سازی شبانه روزی مرز خسروی انجام شده است.

وی افزود رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره تأکید داشته‌اند شرایط راحت و ارزان برای زوار حسینی فراهم شود و برای همین، تمام امکانات را در مرزهای خسروی، مهران، شلمچه و چذابه مهیا خواهیم کرد.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اضافه کرد: با توجه به مصادف بودن مراسم اربعین حسینی با ایام گرم سال در نظر داریم که همکاران وزارت بهداشت و هلال احمر با آمادگی کامل در مرزهای کشور برای ارائه خدمات، حضور داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :