کد خبر: 4059093
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴
عین‌اللهی در مجمع جهانی سلامت اعلام کرد؛

آمار واکسیناسیون ایران؛ ۱۵ درصد بیش از شاخص جهانی ایمنی جمعی

پزشکان حاضر در ژنو اعلام کردند نرخ واکسیناسیون کووید 19 باید روی 60 درصد باشد تا ایمنی جمعی ایجاد کند این در حالی است که به گفته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 75 درصد مردم کشورمان واکسن زده‌اند و ایران جزو کشورهای بسیار پیشرو در این زمینه است.

به گزارش ایکنا به نقل از وبدا، بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجمع جهانی سلامت که پس از سه سال وقفه با حضور وزرای بهداشت تمامی کشورهای جهان در ژنو سوئیس آغاز به کار کرد، ضمن تشکر از شجاعت، صبوری و همراهی مردم ایران در شکست کرونا گفت: تک رقمی شدن تلفات این همه‌گیری در کشورمان تعجب و حیرت وزرا و کارشناسان بهداشت و درمان جهان را به همراه داشته است.

وی افزود: شکست کرونا و تک رقمی شدن تلفات آن یکی از افتخارات بزرگ ملت ایران است و ما الان هر جا راه می رویم سرمان را بالا می گیریم . مردم، کشور را سربلند کردند و بواسطه این همراهی جمهوری اسلامی ایران الان سربلندتر از قبل شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر برخی از این کشورهای غربی و اروپایی و خود آمریکا به رغم تمامی امکانات، این همه مرگ و میر کرونا دارند، اما وقتی می بینیم کرونا در کشورمان به این حد کاهش یافته است و مردم به راحتی می‌توانند سفر بروند و کارهایشان را انجام دهند، این باعث افتخار ماست.

پزشکان حاضر در ژنو اعلام کردند نرخ واکسیناسیون کووید 19 باید روی 60 درصد باشد تا ایمنی جمعی ایجاد کند این در حالیست که به گفته وزیر بهداشت 75 درصد مردم کشورمان واکسن زنده اند و ایران جزو کشورهای بسیار پیشرو در این زمینه است.

عین‌اللهی گفت: زیرساخت‌های بومی مهیا شده برای تولید واکسن کرونا در کشور می‌تواند در مقابل دیگر تهدیدات بهداشتی نیز به کار آید از جمله بیماری «آبله میمون».

دیدار با معاون رئیس جمهور سوئیس از دیگر برنامه‌های روز نخست وزیر بهداشت در ژنو بود.

عین‌اللهی از سفر هیئت سوئیسی به ایران تا سه ماه آینده خبر داد تا درباره دارو، تجهیزات پزشکی و بحث های اقتصادی مذاکره ادامه یابد.

هفتادو پنجمین مجمع بهداشت جهانی (WHA) با شعار «سلامت برای صلح، صلح برای سلامت» تا 7 خرداد در مقر اروپایی سازمان ملل ادامه دارد. انتخاب دبیرکل سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای 5 سال آینده از دستور کارهای مجمع بهداشت جهانی است.

با فروکش کردن نسبی کرونا؛ مجمع جهانی سلامت پس از سه سال وقفه، از روز گذشته با حضور وزرای بهداشت تمامی کشورهای جهان در ژنو سوئیس آغاز به کار کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :