کد خبر: 4059161
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۳

ورود پیکرهای مطهر ۸ آلاله دفاع مقدس به مازندران

پیکرهای مطهر هشت آلاله گمنام و خوشنام دوران دفاع مقدس با استقبال پرشور مردم سوادکوه به مازندران منتقل شد.

ورود پیکرهای مطهر ۸ آلاله دفاع مقدس به مازندرانبه گزارش ایکنا، مهر نوشت: پیکرهای مطهر هشت آلاله گمنام و خوشنام دوران دفاع مقدس عصر دوشنبه با استقبال پرشور مردم سوادکوه از طریق محور سوادکوه به این شهرستان منتقل شد و قرار است در شهرهای مختلف استان بدرقه و تشییع شوند.

این آلاله‌های دوران دفاع مقدس همزمان با ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) پنج شهر استان مازندران میزبان پیکر مطهر هشت شهید گمنام است و پیکر سه تن از شهدا در ساری و در استانداری مازندران، اداره کل ورزش و جوانان و دانشگاه پیام نور خاکسپاری خواهد شد.

همچنین پیکر مطهر دو شهید گمنام در بام چالوس منطقه اشکاردشت، پیکر یک شهید گمنام در تکیه پیر علم بابل و یک شهید گمنام نیز در مجتمع فرهنگی قرآنی امام رضا (ع) و پایگاه فرهنگی حفظ آثار دفاع مقدس در بخش مرکزی جویبار روستای شورکا تدفین می‌شود.

علاوه براین پیکر مطهر یک شهید گمنام در شهر آلاشت سوادکوه تشییع و تدفین می‌شود.

پیکرهای مطهر این شهدای والامقام از مسیر فیروزکوه وارد استان شدند و در شهرهای پل سفید و زیرآب و شیرگاه و قائمشهر مورد استقبال مردمی قرار گرفتند و پس از مراسم استقبال، پیکر شهدا به معراج الشهدای مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران منتقل می‌شوند.

مراسم استانی شب وداع با پیکر مطهر این شهدا سوم خرداد بعد از نماز مغرب و عشاء در عرصه هفت تپه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران واقع در ساری برگزار می‌شود، روز چهارشنبه چهارم خرداد پیکر شهدا به شهرستان‌های میزبان منتقل و مراسم شب وداع بعد از نماز مغرب و عشاء در این شهرها برگزار می‌شود.

پیکر مطهر شش تن از شهدای گمنام دفاع مقدس پنجشنبه پنجم خرداد در شهرهای بابل، ساری، جویبار و سوادکوه تشییع می‌شوند و پیکر دو شهید گمنام جمعه ششم اردیبهشت همزمان با شهادت امام جعفر صادق (ع) همراه با برگزاری نماز جمعه در اشکاردشت چالوس تشییع خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :