کد خبر: 4059246
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۳
محمدباقر قالیباف:

رئیس مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت فرارسیدن سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر گفت: جوانانی از جنس شجاعت و غیرت از جان شیرین خود گذشتند تا در تاریخ ثبت شود که هیچ قدرتی توان ایستادگی در برابر اراده پولادین ملت سرافراز ایران اسلامی را ندارد و به فضل خدا هیچ بن‌بستی مانع فتح خرمشهرهای پیش روی این ملت نخواهد بود.

محمدباقر قالیباف

به گزارش ایکنا، محمدباقر قالیباف در ابتدای نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز، سه‌شنبه 3 خرداد، شهادت مدافع حرم، سرهنگ سرافراز پاسدار شهید حسن صیادخدایی به دست عوامل تروریستی استکبار جهانی به محضر ملت شریف ایران، عموم پاسداران مدافع امنیت کشور و خانواده آن شهید عزیز تبریک و تسلیت گفت.

وی افزود: این ترور بار دیگر عمق عصبانیت دشمنان مردم ایران از سپاه پاسداران را نشان داد که مخلصانه امنیت را برای این مرز و بوم تأمین کردند. تسریع در شناسایی و مجازات عاملان و آمران این جنایت خواسته آحاد ملت شریف ایران است و دستگاه‌های مرتبط در این خصوص اقدامات لازم را به انجام خواهند رساند.

قالیباف در ادامه با تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه دلخراش ریزش ساختمان در حال احداث در شهر آبادان را به مردم شجاع و شریف آبادان و خانواده‌های ایشان و آرزوی شفای عاجل و کامل برای مصدومان این حادثه گفت: دستگاه‌های مربوطه باید در سریع‌ترین زمان ضمن رسیدگی فوری به مصدومان، بررسی دقیق علل وقوع این حادثه را در دستور کار قرار دهند و با کلیه مرتبطین و مسببین این حادثه دلخراش در هر سطحی برخورد سریع و قاطع صورت گیرد.

رئیس مجلس بیان کرد: همچنین ضروری است کمیسیون عمران مجلس موضوع را با کمک نمایندگان محترم آبادان را بررسی و گزارش آن را به مجلس ارائه کند.

وی با گرامیداشت فرارسیدن سالروز حماسه تاریخی عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر گفت: جوانانی از جنس شجاعت و غیرت از جان شیرین خود گذشتند تا در تاریخ ثبت شود که هیچ قدرتی توان ایستادگی در برابر اراده پولادین ملت سرافراز ایران اسلامی را ندارد و به فضل خدا هیچ بن‌بستی مانع فتح خرمشهرهای پیش روی این ملت نخواهد بود.

قالیباف ابراز کرد: آزادسازی خرمشهر بار دیگر به ما ثابت کرد اگر خداباوری و مرد‌م‌باوری با یکدیگر جمع شوند موفقیت حتمی است. سنت‌های الهی به دست خود مردم محاصره‌ها را می‌شکند و مؤمنان را بر کافران پیروز می‌گرداند.

رئیس مجلس تصریح کرد: آزادسازی خرمشهر نشان داد که چگونه با عزل بنی‌صدر و برداشته شدن سد مشارکت مردم در عملیات‌ها و باور به امدادهای الهی کاری که در محاسبات مادی ناممکن محسوب می‌شد، ممکن شد و دشمنان تا بن دندان مسلح و مورد حمایت قدرت‌های جهانی از اراده و باور رزمندگان مؤمن شکست خوردند.

وی با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر یک حادثه تاریخی نبود، گفت: خرمشهر برای تمام انقلابیون یک درس بود که اگر مردم به میدان بیایند و کار را به دست بگیرند و به سنت‌های الهی تکیه کنند مشکلات حل خواهد شد.

قالیباف تأکید کرد: اگر روزی محاصره خرمشهر به یاری خدا و به دست جوانان موقعیت‌شناس، فداکار و آگاه این مرز و بوم شکست امروز نیز باید اقتصاد و معیشت مردم را از محاصره بوروکراسی اداری کهنه و بی‌رمق، رانت بازی و انحصار، حلقه‌های بسته تصمیم‌گیری، عدم شفافیت ساز و کارها، دلالی‌های سازمان‌یافته و امضاهای طلایی آزاد کنیم و در مسیر نیز همچون آزادسازی خرمشهر باید راه را برای نقش‌آفرینی جوانان مؤمن، آگاه، موقعیت‌شناس و بااستعداد باز کرد.

وی یادآور شد: مجلس شورای اسلامی در این دوره تمام تلاش خود را به کار بسته است تا رانت‌بازی در صدور مجوزهای کسب و کار را تعطیل کند، صنایع انحصارگرا را متحول سازد، شفافیت را از خود آغاز کند و به سایر دستگاه‌ها تسری دهد و ریل‌گذاری لازم برای جهش تولید دانش‌بنیان و تحول نظام بانکی را رقم بزند تا ریل‌گذاری لازم برای تحول نظام اقتصادی کشور عملیاتی شود.

رئیس مجلس در پایان اظهار کرد: در ادامه مسیر نیز تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا در چارچوب وظایف مجلس کمک کنیم تا خرمشهر اقتصاد از محاصره مشکلات آزاد شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: