کد خبر: 4060184
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲

61 کودک در کنار شیرخوارگاه‌ها و خیابان‌ها رها شدند

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه سال گذشته 61 کودک کنار شیرخوارگاه‌‌ها یا سایر اماکن رها شده بودند، گفت: 30 هزار خانواده سال‌ها باید منتظر بمانند تا کودکی به آنها واگذار شود.

رها کردن 61 کودک در کنار شیرخوارگاه‌ها و خیابان‌ها

به گزارش ایکنا، محمد نصیری، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور امروز هفتم خردادماه، در جمع خبرنگاران با اشاره به رها کردن دو کودک در هفته گذشته، گفت: روزهای اخیر اخبار متعددی در حوزه رها شدن فرزندان و مسئله فرزندخواندگی مطرح شده که موج خبری در خصوص آن به راه افتاده است. این موضوع از دیدگاه بهزیستی قابل تأمل و پیگیری است و ویژگی‌های مثبتی هم دارد از این بابت که توجه جامعه به مقوله فرزندخواندگی و خانواده‌های پشت نوبت دریافت کودک جلب می‌شود.

وی اعلام کرد: در حال حاضر 30 هزار خانواده در سامانه فرزندخواندگی بهزیستی ثبت‌نام کرده‌اند و پرونده 17 هزار خانواده کاملاً آماده است و هر روزی که فرزندی به بهزیستی سپرده شود که فرایندهای قانونی کودک انجام شده باشد و قابلیت واگذاری به عنوان فرزندخوانده را داشته باشد، به سرعت اقدامات فرزندخواندگی انجام می‌شود.

نصیری افزود: روز پنج‌شنبه هفته گذشته کودکی بالاتر از میدان ونک در نزدیکی شیرخوارگاه آمنه رها شده بود که طی تماس از طریق اورژانس به مرکز درمانی منتقل شده است. این کودک دختر بوده و اکنون در سلامت کامل به سر می‌برد و امروز احتمالاً به سازمان بهزیستی تحویل داده می‌شود تا در فرایندهای بعدی سازمان کارهای کودک انجام  شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا پدیده رها کردن کودکان قبلاً هم وجود داشته یا اکنون شیوع پیدا کرده است؟ گفت: در سال گذشته 61 کودک در کنار شیرخوارگاه‌ها یا سایر اماکن رها شده بودند؛ اما مسئله مهم این است که تعداد کودکانی که در مراکز ما برای واگذاری به فرزندخواندگی داریم، بسیار محدود است و خانواده‌‌ها باید سال‌ها در نوبت باشند تا فرزندی به آنها واگذار شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :