کد خبر: 4060292
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۱
معاون نخست وزیر طالبان:

عبدالسلام حنفی در مراسم گرامی‌داشت شهدای انفجارهای ترویستی اخیر افغانستان با تأکید بر ضرورت هوشیاری نسبت به تفرقه مذهبی، تأکید کرد: ما همه مسلمان هستیم و به امام جعفر صادق (ع) احترام می‌گذاریم.

به گزارش ایکنا، فارس نوشت: عبدالسلام حنفی، معاون اول نخست‌وزیر طالبان در سخنانی گفت: دشمنان اسلام و وطن هیچگاه نباید درزی در جامعه ما پیدا کنند که اقوام و زبان‌ها و مذاهب مختلف را مطرح کنند.

وی افزود: ما نه شیعه هستیم نه سنی، بلکه همگی یک پیکره اصلی یعنی مسلمان هستیم. درست است که ما از نگاه مسلک و مذهب به امام ابوحنیفه معتقد هستیم اما به امام جعفر صادق (ع) احترام می‌گذاریم.

حنفی ادامه داد: برادرانی که به مسلک حضرت امام جعفر صادق (ع) معتقد هستند، آن‌ها نیز همچنان به حضرت امام حنیفه و امام شافعی، امام مالک، امام احمد ابن حمبل و سایر بزرگان دین احترام می‌گذارند.

معاون نخست وزیر طالبان تاکید کرد: ما همه یک پیکر هستیم از یک وطن هستیم، همه ما مسلمان هستیم، افغان هستیم، از یک وطن هستیم. قرن‌ها در اینجا به‌عنوان یک برادر با یکدیگر زندگی کردیم. در آینده نیز ان‌شاءلله همگی به‌عنوان یک برادر واحد در یک مسجد، در یک کوچه و در یک شهر باهم زندگی می‌کنیم. 

وی بیان کرد: هیچ دشمنی نمی‌تواند ما و شما را از یکدیگر جدا کند و به هیچ دشمنی اجازه انجام این کار را نمی‌دهیم.

وی در پایان با خانواده‌های شهدای انفجارهای تروریستی اخیر در افغانستان ابراز همدردی کرد.

از سوی دیگر نیز امروز ملا برادر، معاون اول نخست‌وزیر طالبان با علما و بزرگان شیعه افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون نخست‌وزیر طالبان در این دیدار گفت: «آباد کردن افغانستان مسئولیت مشترک تمام مردم این کشور بوده و آغوش امارات اسلامی برای تمامی شهروندان باز است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: