کد خبر: 4063193
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷

«شادباش» رادیو نمایش به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

به مناسبت دهه کرامت و فرا رسیدن میلاد حضرت امام رضا(ع) ویژه‌برنامه «شادباش» به همت اداره کل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل هنر‌های نمایشی رادیو در تماشاخانه سنگلج اجرا و همزمان از آنتن رادیو نمایش پخش می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنر‌های نمایشی، «شادباش» یک سور ایرانی است و در قالب رادیو تئاتر روحوضی با هنرمندی جواد انصافی و داوود داداشی در تماشاخانه سنگلج اجرا و تقدیم هم‌دلان امام مهربانی‌ها حضرت رضا (ع) و علاقه‌مندان و مخاطبان نمایش‌های سنتی ایران‌زمین می‌شود.

نمایش‌های شادی‌آور یا سور ایرانی، بخش مهم و پرقدمتی از هنر‌های نمایشی آیینی و سنتی میهن‌مان به شمار ‌می‌روند که به‌ویژه گونه آن از اقبال گسترده‌ای برخوردار است. نمایش آیینی که اساس آن بر مردمی بودن، بداهه‌سازی، طنز و لطیفه استوار است، برای طیف‌ها و طبقات مختلف جذاب به شمار می‌رود.

همچنین رادیو تئاتر نمایش «شادباش» به تهیه‌کنندگی عطیه گلی، کارشناسی و اجرای پیمان شیخی و با هنرمندی جواد انصافی و داوود داداشی، بیست‌و‌یکم خرداد از ساعت ۱۸ تا ۲۰ به صورت زنده و مستقیم از تماشاخانه تاریخی سنگلج  روی آنتن رادیو نمایش هم می‌رود و همزمان علاقه‌مندان می‌توانند پخش زنده تصویری آن را از اپلیکیشن ایران‌صدا، سایت و اینستاگرام رادیو نمایش دنبال کنند.

این ویژه‌ برنامه روز شنبه ۲۱ خرداد هم زمان با زادروز امام رضا(ع) از ساعت ۱۸ الی ۲۰، در ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، تماشاخانه تاریخی سنگلج اجرا خواهد شد. تماشای این رادیو تئاتر در تماشاخانه تاریخی سنگلج برای عموم آزاد است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha