کد خبر: 4063342
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰

چهارمین رویداد ملی فهما آغاز به کار کرد

سرپرست معاونت فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با اشاره به فعالیت‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، از آغاز رسمی چهارمین دوره از رویداد ملی فهما خبر داد.

چهارمین رویداد ملی فهما رسما آغاز به کار کردبه گزارش ایکنا، به نقل از ستاد ارتباطات رسانه‌ای فهما، حمیدرضا ناطقی، سرپرست معاونت فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور از آغاز به کار چهارمین رویداد ملی فهما با رویکرد تحولی خبر داد و با بیان اینکه نگاه تخصصی و کیفی در فعالیت‌های میدانی کانون های مساجد از اهداف اصلی رویداد فهما است،‌ گفت: این رویداد با توجه به محوریت امام جماعت در فعالیت مسجد و بر اساس بیانیه گام دوم ، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین تجربه برگزاری سه رویداد قبلی و استفاده از  نظرات تخصصی کارشناسان و کانون های فعال تدوین شده است؛ ضمن اینکه چهارمین دوره این رویداد همانند سال گذشته در سه شبستان و دوازده رواق برگزار می شود.

ناطقی گفت: امسال برای هر رواق دستور العمل تخصصی تدوین می‌شود که هدف اصلی آن ارائه چارچوب مشخص به مدیران و اعضای کانون‌ها برای نقش‌آفرینی هدفمند در حوزه فرهنگ و هنر  جامعه است.
 
وی با اشاره به رهنمودهای قرآنی که ما را به رقابت در کارهای نیک دعوت می کنند؛ فعالیت در جهت عمران معنوی مساجد و تحقق مسجد طراز اسلامی در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی  را از جمله این کارهای نیک برشمرد و تصریح کرد: باید مواظبت کنیم که این رقابت از مسیر هدف اصلی منحرف نشود.
 
سرپرست معاونت فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور ادامه داد: اوقات فراغت تابستان فرصت مناسبی جهت بهره برداری بیشتر نوجوانان و جوانان از فعالیت‌های فهما در کانون‌های مساجد است، از سوی دیگر کاهش شیوع ویروس کرونا امکان اجرای فعالیت های کانون‌ها به صورت میدانی را فراهم آورده و  برنامه‌ریزی‌ها از سوی ستاد به نحوی است که تمرکز فعالیت‌ها به صورت حضوری باشد.
 
ناطقی همچنین با اشاره به مزایا و امکانات گسترده سامانه بچه‌های مسجد افزود: این سامانه باید ابزاری برای تقویت رصد و انعکاس فعالیت‌های میدانی کانون ها باشد نه این که جلوه‌های حضور اعضای کانون‌ها را در مسجد کم رنگ کند.
 
وی با بیان اینکه کانون‌ها با توجه به ظرفیت‌ها و امکانات خود می‌توانند یک تا سه رواق را برای شرکت در رویداد رقابتی فهما انتخاب کنند، تأکید کرد: نگاه ما این است که رویداد رقابتی فهما بخشی از فعالیت‌های گسترده شبکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است و کانون‌ها باید متناسب با مأموریت‌ها و اولویت‌های روز، در جامعه نقش‌آفرینی کنند.
 
سرپرست معاونت فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور در ادامه شاخص‌های مهارتی(آموزشی)، میدانی، رقابتی(جشنواره‌ای)، شبکه‌ای، تعاملی و خودجوش  هویتی و ساماندهی را به عنوان گستره فعالیت‌های کانون در رویداد فهما برشمرد و افزود: این فعالیت‌ها زیر نظر ائمه جماعت برگزار می‌شود.
 
وی همچنین مسجد محوری، نگاه تشکیلاتی، پیوست رسانه‌ای، جاذبه آفرینی هنری، خودکفایی را شاخص‌های میدانی ارزیابی فعالیت‌های کانون در رواق‌های دوازده گانه برشمرد.
 
یادآوری می‌شود،‌ چهارمین رویداد فهما از 21 خردادماه همزمان با میلاد امام رضا(ع) آغاز می‌شود و کانون‌های برتر در دهه فجر انقلاب اسلامی معرفی خواهند شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha