کد خبر: 4064272
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸

تأکید قطر بر ادامه سیاست حمایت از آرمان فلسطین

دولت قطر بر موضع قاطع خود در حمایت از مردم فلسطین تا زمان استیفای تمامی حقوق مشروع آنها تأکید کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه‌اطلاع‌رسانی وزارت خارجه قطر (موفا)، دولت قطر در بیانیه‌ای تأکید کرد که عدم اجرای توصیه‌های اصلی مرتبط با عوامل اصلی تنش، بی‌ثباتی و طولانی شدن درگیری، دلیل اصلی تکرار هدفمند نقض حقوق بشر در فلسطین است و رژیم اشغالگر اسرائیل را به ادامه ارتکاب نقض گسترده‌تر منشورها، قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی تشویق می‌کند.

این موضع در بیانیه دولت قطر که جوهره السویدی، نماینده دائم این کشور در ژنو در پنجاهمین جلسه شورای حقوق بشر قرائت کرد، بیان شد. این جلسه به منظور گفت‌وگوی تعاملی با کمیته مستقل بین‌المللی تحقیق در مورد سرزمین‌های اشغالی فلسطین، از جمله بیت‌المقدس شرقی  برگزار شد.

در بیانیه دولت قطر بر لزوم توقف برخورد با استانداردهای دوگانه تأکید و از جامعه جهانی خواسته شده است تا تمامی اقدامات لازم را برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل از سرزمین‌های اشغالی فلسطینی و عربی و رفع محاصره تحمیل شده بر نوار غزه اتخاذ کند. قطر همچنین بر توقف حملات و تجاوزات علیه مردم فلسطین، پایان دادن به شهرک‌سازی‌ها و سیاست‌های نژادپرستانه اسرائیل، پایان دادن به آوارگی اجباری و تخریب خانه‌ها و تمامی تلاش‌ها برای تغییر هویت شهر مقدس قدس، وضعیت تاریخی و قانونی آن و اطمینان از پاسخگویی همه مقامات اسرائیلی به دلیل تخلفاتی که علیه مردم فلسطین انجام شده تأکید کرد.

در این بیانیه همچنین عدم همکاری مقامات اشغالگر اسرائیل با این کمیته برای انجام وظایف خود محکوم شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :