کد خبر: 4065002
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶
کمانگری خبر داد:

نغمات «از کاروان رفته» قابل دسترس شد + تیزر و صوت

اشکان کمانگری خواننده موسیقی ردیف دستگاهی ایران از انتشار آلبوم موسیقی «از کاروان رفته» به تهیه و تنظیم سیامک جهانگیری خبر داد.

اشکان کمانگری با اعلام خبر انتشار آلبوم «از کاروان رفته» به ایکنا گفت: آلبوم «از کاروان رفته» به یاد رضا و مرتضی محجوبی، رهی معیری و ابوالحسن ‌صبا با تدوین و تنظیم آقای سیامک جهانگیری منتشر شده است. این آلبوم پنج سال پیش ضبط شد و فضای کار بر اساس موسیقی دستگاهی و تدوین تازه‌ای از آثار این بزرگان است.

وی ادامه داد: آلبوم «از کاروان رفته» 9 قطعه دارد و که شامل آثاری از رضا محجوبی، مرتضی محجوبی، ابوالحسن صبا و سیامک جهانگیری است. این آلبوم بر اساس هم‌نوازی چند نی و تنبک تنظیم شده است که در کنار هم بافت صوتی تازه این اثر را با همراهی آواز شکل داده است. آلبوم «از کاروان رفته» توسط موسسه سازآواز منتشر و از امروز در مراکز فرهنگی پخش شده و در دسترس علاقه‌مندان است.

کمانگری در پایان از اجرای خود در تالار رودکی خبر داد و پیرامون این موضوع گفت: 17 تیر برنامه‌ای همراه با ارکستر سازهای بنیاد رودکی به یاد استادان بیگجه‌خانی و مشکاتیان اجرا می‌کنیم.

کد

سیامک جهانگیری، آهنگساز، نوازنده نی و تدوین و تنظیم‌کننده این آلبوم نیز در یادداشتی پیرامون آلبوم «از کاروان رفته» نوشته است:

«موسیقی ایران به یاریِ بزرگان بی‌بدیلش، آثاری درخشان و به یاد ماندنی از دوره‌های مختلف در دل خود پرورده است.

آلبوم «از کاروان رفته» منتشر شد/ روایت معاصر از آثار بزرگان موسیقی ایرانی + تیزر و صوت

مجموعه‌ی حاضر گزیده‌ای است معطوف به انتخابِ کششِ درون از آثار دوره‌ای خاص که افزون بر زیبایی ساخت و پرداخت قطعات، محصولِ ذهن و دلِ خالقان بی‌تکراری است که موسیقی را همدم و همنشین زیسته‌اند. برون‌دادِ یک اندیشه‌ مقارن است، چندان که می‌توان جمعی را در فردی و فردی را در جمعی از کلام و آوایش جست و هم از این‌روست که ماندنی‌ست و مانده است.

«از کاروانِ رفته» گرچه به نام رضا و مرتضی محجوبی آراسته شده اما آکنده از یاد ابوالحسن صبا، غلامحسین بنان، رهی معیری و بسیارانی دیگر از آن نسل نجیب است.

یادشان گرامی

دراین همنفسی سپاسگزارم از دوست دیرین و عزیزم سیروس جمالی برای شعر زیبایش که بر پیش درآمد اصفهان رضا محجوبی تصنیف شده است. از خانم محیا فرمانی عزیز برای طراحی زیبای جلد و موشن گرافیک این آلبوم، از جناب مهندس امیر گرجی که ما را در تولید اثر یاری کردند، از دوست عزیزم امیر مردانه برای زحمات انتشار این آلبوم، دوستان عزیز و همراهم اشکان کمانگری و وحید فتایی که به آنچه در دل بود جان دادند.

با مهر

سیامک جهانگیری»

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :