کد خبر: 4065373
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱

اعطای جایزه هانری داویسون به جمعیت هلال احمر ایران

جایزه هانری داویسون به پاس خدمات شایسته و بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهورى اسلامى ایران به این جمعیت اعطا شد.

اعطای جایزه هانری داویسون به جمعیت هلال احمر ایران

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر، جایزه ارزشمند «هانرى داویسون» به پاس خدمات شایسته و بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهورى اسلامى ایران در ماه‌هاى اخیر و همچنین حضور فعال در مجامع بین‌المللی و هیئت حاکمه فدراسیون صلیب سرخ و هلال احمر و ارائه پیشنهادهای رئیس این جمعیت متکی بر تجربیات در ارائه خدمات شایسته امدادى و بشر دوستانه و معرفی این تجربیات جهت الگوبرداری دیگر جمعیت‌های ملی، به هلال احمر جمهورى اسلامى ایران اهدا شد.

 فعالیت‌های گسترده جمعیت هلال احمر جمهورى اسلامى ایران در حوزه امدادرسانی، آموزش، حمایت‌های بشردوستانه از افراد متأثر از حوادث و بلایا و انجام فعالیت‌های داوطلبانه وعام‌المنفعه، نام ایران را در زمره موفق‌ترین جمعیت‌های ملی قرار داده است.

پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر ایران که برای شرکت در نشست‌های اساسنامه‌ای فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر به ژنو سفر کرده است، این جایزه را دریافت کرد.

یادآوری می‌شود: «فرانچسکو روکا» رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر که اردیبهشت امسال برای شرکت در مراسم صد سالگی تأسیس جمعیت هلال احمر ایران حضور پیدا کرده بود، در خصوص هلال احمر کشورمان اظهار کرده بود: «هلال احمر ایران در شرایط خوبی است و جز پنج جمعیت برتر جهان در پاسخ به بحران‌هاست».

هانری داویسون، بنیان گذار فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر بود؛ سازمانی بین‌المللی و بشردوستانه که 192 جمعیت ملی را به عضویت خود در آورده است. جایزه‌ای که نام داویسون روی آن نهاده شده، یکی از جوایز مهم بین‌المللی و بشردوستانه است که نه به صورت سالانه، بلکه خارج از قاعده مشخص، به جمعیت‌هایی اعطا می‌شود که فعالیت‌های چشم‌گیری در موقعیت‌های حساس و خطیر داشته‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :