کد خبر: 4065566
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۵
وزیر ارشاد:

فیلم فجر براساس برنامه‌ریزی پیش می‌رود

در جدیدترین جلسه شورای هنر به ریاست محمدمهدی اسماعیلی، سه چهره شاخص عرصه فرهنگ و هنر کشور به پیشنهاد وزیر فرهنگ و با اکثریت آرا به عنوان اعضای جدید این شورا انتخاب شدند ووزیر ارشاد نکاتی را درباره فیلم فجر عنوان کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین جلسه شورای هنر که در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، با اشاره به انتخاب چهره‌های شاخص فرهنگ و هنر کشور به عنوان اعضای جدید شورای هنر گفت: حجت‌الاسلام سیدمحمد حسین نواب (رئیس مدرسه اسلامی هنر در قم)، محمدعلی رجبی دوانی (نقاش و پژوهشگر فلسفه هنر) و حسن ریاحی (آهنگساز) از اعضای جدید این شورا هستند که در جلسات آینده از نقطه نظرات تخصصی شان بهره خواهیم برد.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت حوزه سینما گفت: همزمان با آغاز به کار وزارت فرهنگ در دولت مردمی، نسبت به تغییر ریل‌گذاری در حوزه سینما اقدام کردیم و با تشکیل کمیته‌ای چند جانبه سعی در سروسامان دادن به اوضاع پرحجم اکران داشته‌ایم، زیرا با بازگشایی مجدد سینماها که به خاطر محدودیت‌های کرونایی تعطیل بود، سازمان سینمایی با حدود ۲۰۰ فیلم سینمایی در انتظار نوبت اکران مواجه بود و اقدامات کمیته چند جانبه در ساماندهی اوضاع کمک بسیاری کرد.

وی  همچنین به انتصاب زودهنگام دبیر جشنواره چهل و یکم فیلم فجر اشاره کرد و گفت: برخلاف روال قبلی، دبیر جشنواره فیلم فجر را ابتدای سال معرفی کردیم تا زمان کافی برای برنامه‌ریزی و اثر بخشی بیشتر داشته باشد و در این خصوص امور جشنواره فیلم فجر بر اساس برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده پیش می‌رود.

رئیس شورای هنر به اهتمام وزارت فرهنگ بر حمایت از تولیدات ارزشمند سینمایی پرداخت و تصریح کرد: هم اکنون پروژه های قابل توجهی تحت نظر بنیاد سینمایی فارابی در حال نگارش است و خوشبختانه این پروژه ها براساس تقویم زمانی در نظر گرفته شده در حال انجام است.

در ابتدای این جلسه محمدحسین ایمانی خوشخو با اکثریت آرا به عنوان دبیر شورای هنر انتخاب شد و وزیر فرهنگ به عنوان رئیس شورای هنر بر برپایی منظم جلسات شورا تأکید و مقرر شد این جلسات از این پس به طور منظم هر دو هفته یک بار با حضور اعضا برگزار شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :