کد خبر: 4065624
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰

اعلام فراخوان ثبت‌نام کادر درمان برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: با توجه به ضرورت استفاده از کادر درمانی مجرب برای خدمت‌رسانی به زائرین ایرانی در اربعین حسینی، فراخوان دعوت از کادر درمان و پزشکی از طریق سایت مرکز پزشکی حج و زیارت اعلام شد.

مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر

به گزارش ایکنا؛ آخرین حضور میلیونی زائران ایرانی به عتبات عالیات در اربعین حسینی به سال ۹۸ برمی‌گردد که حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از کشور ایران به عراق سفر کردند. با بروز و شیوع کرونا در سال ۱۳۹۹ هیچ زائر ایرانی به کشور عراق برای زیارت اربعین مشرف نشد، اما در سال ۱۴۰۰ بنا بر مصوبه ستاد اربعین حسینی ۶۰ هزار نیرو از هیئت‌ها و مواکب از طریق مرز هوایی و تعدادی از هم‌وطنان نیز برای پیاده روی اربعین از طریق مرز زمینی به عراق سفر کردند.

در صورت مذاکره و توافق بین ایران و عراق، اربعین حسینی امسال شاهد حضور میلیونی زائر ایرانی به در کربلای معلا خواهیم بود و در این بین ارائه خدمات بهداشت و درمان زائران ایرانی، موضوع بسیار مهمی است که مسئولیت آن بر عهده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر است.

در همین راستا حسین فضلی، معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: اقدامات و برنامه‌ریزی‌های اولیه را بر اساس ظرفیت‌ها، تجربیات سال‌های گذشته و توافقات با مسئولان عراقی انجام داده‌ایم تا زائران ایرانی در اربعین با کمترین دغدغه در حوزه بهداشت و درمان روبرو باشند.

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر افزود: با توجه به حضور میلیونی زائران ایرانی و در صورت مصوبه ستاد مرکزی اربعین حسینی درمانگاه‌های جمعیت هلال احمر در شهر‌های نجف اشرف، کربلای معلا، کاظمین و هم‌چنین مسیر پیاده روی نجف به کربلای معلا دایر و آماده ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی است.

فضلی ادامه داد: در سال‌های گذشته زائران ایرانی از طریق مرز‌های زمینی مهران، چزابه و شلمچه در ایام اربعین عازم کشور عراق بودند، اما امسال با توافق ۲ کشور ایران و عراق احتمال خروج و ورود ایرانیان از مرز خسروی و سومار نیز فراهم خواهد شد.

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر تأکید کرد: تزریق ۲ دوز واکسن کرونا از شرایط الزامی ورود به عراق است و زائران ایرانی باید هنگام خروج از مرز (زمینی- هوایی) کارت واکسن به زبان لاتین (بین‌المللی) همراه داشته باشند.

مدت زمان حضور تیم درمان در عراق؛ حداقل ۱۵ روز

با توجه به ضرورت استفاده از کادر درمانی مجرب برای خدمت‌رسانی به زائرین ایرانی در اربعین حسینی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر طبق سنوات گذشته فراخوان دعوت از کادر درمان و پزشکی را از طریق سایت این مرکز www.hmc.ir اعلام کرده است.

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: کادر درمان پزشکی پس از تکمیل فرم فراخوان وارد مرحله آزمون و مصاحبه خواهند شد و در نهایت اسامی پذیرفته شدگان در سایت مرکز پزشکی اعلام می‌شود.

به گفته فضلی مدت زمان حضور تیم درمان در عراق حداقل ۱۵ روز خواهد بود و بنا به درخواست ستاد مرکزی اربعین معمولاً از ۱۰ لغایت ۲۲ ماه صفر خدمت‌رسانی درمانی به زائران ایرانی توسط مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در کشور عراق انجام خواهد شد.

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: تمامی پزشکان عمومی، متخصصان داخلی، قلب و عروق، طب اورژانس، کودکان، زنان، ارتوپد، جراح عمومی، پزشک روانپزشک، تکنسین فوریت‌های پزشکی، تکنسین آزمایشگاه، پرستار، کارشناسان مبارزه با بیماری‌ها، کارشناس بهداشت عمومی و محیط و مترجمان مسلط به زبان عربی جهت حضور در کشور عراق به سایت مرکز پزشکی مراجعه و فرم ویژه جهت اربعین حسینی را تکمیل کنند.

مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر پیش بینی کرده است با توجه به تغییر فصل برگزاری مراسم اربعین حسینی و ضرورت توجه زائران به موضوعات بهداشتی متناسب با شرایط جوی، نکات آموزشی ـ بهداشتی قبل، حین و بعد از سفر آماده و به شکل گسترده اطلاع‌رسانی شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :