کد خبر: 4065912
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸

«آن» به یاد آیت‌الله بهجت منتشر شد

کتاب «آن؛ برداشتی از تعليمات عارف واصل آیت‌الله بهجت فومنی» توسط به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) به قلم حامد حجتی منتشر شد.

به‌نشر «آن» را روانه بازار کتاب کرد

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی  به‌نشر، «آن؛ برداشتی از تعليمات عارف واصل آیت‌الله بهجت فومنی» یک کتاب کوتاه و داستان‌واره است که توسط یکی از شاگردان آیت‌الله بهجت که چندین سال به‌صورت متمادی پشت سر ایشان نماز صبح را اقامه کرده و متأثر از نحوه عبادت، کیفیت و کمیت عبادت آیت‌الله بهجت قرارگرفته نوشته شده است.

مطالعه‌ی این اثر کوتاه به افرادی که دغدغه و نگرانی در مورد سستی و کوتاهی در امر نماز دارند، پیشنهاد می‌شود.

مؤلف در این اثر کوشیده با استفاده از معارف بیان‌شده از آیت‌الله بهجت درباره نماز، این عبادت را با عبارت‌هایی استعاری و تشبیهی به جنت و باغ‌های بهشتی تشبیه کند و از لذت‌ نماز‌هایی که هرروز صبح با سفر از تهران به قم به آیت‌الله بهجت اقتدا کرده سخن بگوید.

«آن» که انتشارات به‌نشر آن را روانه بازار کتاب کرده است،  یک گردش ادبی در باغ نماز است که از زاویه دید بسیار متفاوت مخاطبان را به خواندن نماز ترغیب می‌کند.

حامد حجتی این اثر در قالب مطالبی از جمله سرآغاز، عطر خوش اذان، اقامه باران، تو..سکوت... وضو، هم‌جواری با سروها، صف باران، پرده‌ها دائم در نمازند، رکوع آبشار، شکستن شیرین، کنار این‌همه خودم، بهترین آن، عطر گل‌محمدی و عطر تن فرشته‌ها سعی کرده سبک و سلوک زندگی معنوی آیت‌الله بهجت و هر یک از ارکان نماز را با نگاهی تازه و کمتر گفته شده در باغ نماز بیان ‌کند و حالات عاشقانه آدمی با معبودش را در هنگام نماز به زیبایی وصف ‌کند.

«مسیر سلوکی آیت‌الله بهجت(ره) از نماز شروع و به نماز ختم می‌شود. نماز سرخوشانه‌ترین لحظه زندگی انسان است. لحظه کوتاه نماز در روزانه ما یک «آن» است که اگر به خنکای آن دست یابیم، سرمست می‌شویم. آیت‌الله بهجت(ره) در جایی گفته‌اند از حدیث «تنعمو بعبادتی فی‌الدنیا فانکم تتنعمون بها فی‌الاخره: در دنیا با عبادت من بهره‌مند شوید، زیرا در آخرت با همان عبادت متنعم خواهید بود»، برمی‌آید که عبادت قابلیت تنعم و بهره‌مندی راحتی در آخرت هم دارد .یعنی این «آن» عبادت است که می‌تواند با ما تا آن دنیا سفر کند. یادمان باشد که ما با خود هیچ‌چیزی را نمی‌توانیم به آن دنیا ببریم.»

کتاب «آن؛ برداشتي از تعليمات عارف واصل آیت‌الله بهجت فومنی» با نویسندگی حامد حجتی در 84 صفحه قطع رقعی توسط انتشارات به نشر باقیمت 18 هزارتومان منتشر شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha