کد خبر: 4066124
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

استقبال از آموزش زائران انگلیسی خانه خدا در توئیتر

ابتکار یک فعال مسلمان در آموزش مناسک حج به مسلمانان انگلیس در توییتر با استقبال گسترده کاربران مواجه شده است.

استقبال از آموزش زائران انگلیسی خانه خدا در توئیتربه گزارش ایکنا؛ به نقل از عرب نیوز، یک مسلمان بریتانیایی که قصد دارد حج امسال را انجام دهد، از توییتر برای الهام بخشیدن به زائران و کمک به افرادی که اختلالات اضطرابی دارند، استفاده کرده است.

لیلا بیگم علی، مدیر و مربی برنامه ریزی کسب و کار در نظام بهداشت انگلیس، برای آمادگی زیارتی حج شروع به یادگیری نحوه انجام مناسک کرد.

وی‌ می‌گوید که شروع به پست کردن نکات عملی حج و هر اطلاعات جدیدی که در مورد نحوه انجام مناسک و تاریخچه آن یاد گرفته بود کرده بود. او این کار را  در توییتر به عنوان راهی برای آموزش زائران مشتاق و به اشتراک گذاشتن دانش تازه به دست آمده خود کرد.

استقبال از توییت‌های او بسیار زیاد بود و دنبال کنندگان زیادی  به دست آورد که نکات او را انگیزه‌بخش و الهام‌بخش می‌دانستند.

هنگامی که عربستان سعودی اعلام کرد که حج برای یک میلیون زائر خارجی در ماه آوریل ممکن خواهد بود، وی  تصمیم گرفت که آموزش‌های خود را بیشتر کند. وی می‌گوید: من هر روز به سخنان علمای دین گوش می‌دادم یا ویدئوهای یوتیوب را در مورد مناسک حج در گوگل جستجو و خودم را برای حج آماده می‌کردم.

لیلا بیگم علی افزود: من شروع به خرید لباس‌های حج خود کردم، واکسن مننژیت خود را رزرو کردم و این زمانی بود که توییت‌های حج من به تدریج محبوبیت بیشتری پیدا می‌کرد.

وی تصریح کرد: خیلی سریع مردم مرا تگ می‌کردند، روی توییت‌های من نظر می‌گذاشتند، یا از دانش من تعریف می کردند.

این فعال مسلمان می‌گوید نکاتی را در مورد مسائل گسترده مرتبط با حج به اشتراک می‌گذارد؛ از اینکه چگونه زائران انگلیسی می‌توانند با گرمای شدید در موسم حج (حداقل 40 درجه) در عربستان کنار بیایند تا اهمیت خرید سیم کارت عربستان در بدو ورود و اهمیت مذهبی آب زمزم.

او افزود که پس از این توئیت ها مردم شروع به پرسیدن در مورد مسائلی کردند که با آن دست و پنجه نرم می‌کردند، مانند نحوه برخورد با مشکلات روانی و سایر اختلالات اضطرابی در طول حج.

او به عنوان فردی که در گذشته از اضطراب رنج می‌برد و یاد گرفته است چگونه با آن کنار بیاید، می‌گوید که دوست دارد به مردم کمک کند تا با ترس هایشان روبرو شوند.

لیلا بگم ادامه داد: فکر می‌کنم افرادی که آسیب‌پذیر هستند، نیاز به کمک دارند، مشکلاتی دارند و واقعاً اعتماد به نفس ندارند. من مربیگری و کمک به مردم را دوست دارم و فکر می‌کنم بدون اینکه متوجه باشم اضطراب مردم را مدیریت می‌کردم.

لیلا بگم گفت: من متوجه شدم برای افرادی که به آنها آموزش می‌دادم یا مربیگری می‌کردم مفید هستم. وی می‌گوید: همه ما یک هدف مشترک داریم که امسال به حج برویم و رکن پنجم اسلام را انجام دهیم. این احساس خوبی بود و احساس می‌کردم بخشی از این جامعه زائر هستم.

او مشتاقانه منتظر است تا سال آینده به حج برود. او می‌گوید: می‌خواهم به حج بروم و خدا را به خاطر چیزهای زیبای بی‌شماری که به من بخشیده است، شکر کنم.

 

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha