کد خبر: 4066515
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱

تجمع اعتراضی عراقی‌ها علیه سرکوبگری مسلمانان هند

شهروندان عراقی در اعتراض به توهین و سرکوبگری علیه مسلمانان در هند در برابر سفارت این کشور در بغداد تجمع کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از العربی الجدید، جمع زیادی از شهروندان عراقی دیروز جمعه با تجمع مقابل سفارت هند در بغداد اظهارات ضد اسلامی مقامات و سیاستمداران حزب حاکم هند را محکوم کردند.

خمیس الخنجر، رهبر ائتلاف السیاده عراق و شماری از اعضای پارلمان این کشور به همراه علمای دینی و بزرگان قبایل، و چهره‌های فعال و حقوقدانان در این تجمع شرکت داشتند و با سر دادن شعارهای مختلف خواهان پایان هر گونه تبعیض و نژادپرستی علیه مسلمانان و رد اظهارات موهن به اسلام شدند.

خمیس الخنجر، رئیس ائتلاف سنی السیاده عراق طی نطقی در این تجمع گفت: ما بخشی از امت اسلامی هستیم و آماده‌ایم تا به عنوان عراقی‌ها به تکلیف خود در کمک به مظلومان مسلمان در هر کجای جهان عمل کنیم.

او از دولت هند خواست به دلیل توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) و رفتارهای سرکوبگرانه و تروریستی علیه مسلمانان هند رسماً عذرخواهی کند.

شرکت‌کنندگان در این تجمع همچنین خواستار موضع آشکار دولت عراق در احضار سفیر هند در بغداد یا اخراج وی شدند و در بیانیه پایانی تجمع خود تأکید کردند که بی‌پاسخ ماندن توهین‌ها و ظلم علیه مسلمانان در هند توجیه‌پذیر نیست.

الخنجر تأکید کرد که ائتلاف السیاده به همراه دیگر گروه‌های سیاسی در پارلمان عراق، دولت را وادار خواهند کرد با ارسال پیام دیپلماتیک به هند از آن بخواهند دست از اقدامات موهن به اسلام و مسلمین در کشورش بردارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :