کد خبر: 4066560
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۲

افزایش جوایز نقدی جایزه ادبی البرز در بخش دانش‌آموزی

مدیرعامل بنياد فرهنگی البرز با افزایش جوایز بخش دانش‌آموزی جایزه ادبی البرز، گفت: هر یک از دانش‌آموزان منتخب کشوری در پایه نهم مبلغ 200 میلیون ریال و در پایه دوازدهم به هر یک از دانش‌آموزان منتخب کشوری مبلغ 300 میلیون ریال جایزه نقدی اهدا می‌شود.

به گزارش ایکنا، مهندس حیدر ارشدی، مدیرعامل بنياد فرهنگی البرز و دبیرکل جایزه البرز با اعلام این موضوع گفت: به مناسبت شصتمین سال تأسیس بنیاد فرهنگی البرز، آئین «جایزه البرز 1401» در بخش دانش‌آموزی با هدف تقدیر از 60 نفر از دانش‌آموزان برتر سراسر کشور، طی مراسمی در آبان ماه سال 1401 برگزار می‌شود.

ارشدی درباره افرادی که امکان حضور در این فراخوان را دارند، گفت: در این دوره، دانش آموزانی که در سال تحصیلی 1400-1401 در پایه نهم مقطع متوسطه اول و پایه دوازدهم مقطع متوسطه دوم در شاخه نظری (رشته‌های ریاضی فیزیک، تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی)، و شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش از سراسر کشور تحصیل می کنند، می‌توانند با مراجعه به سایت جایزه البرز به نشانی www.alborzprize.ir (سامانه دانش آموزی)، نسبت به عضویت در سامانه و متعاقب آن دریافت و مطالعه دستورالعمل جایزه البرز 1401 در هر یک از پایه ها و شاخه‌ها مبادرت ورزند.

وی، مهلت عضویت و ثبت نام را حداکثر تا پایان تیرماه 1401 اعلام کرد و گفت: با توجه به لزوم پالایش مستندات دریافتی و راستی آزمایی آنها از طریق استعلام از مراجع ذیربط و انجام داوری، این زمان به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود لذا از متقاضیان می‌خواهیم عضویت خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

دبیرکل جایزه البرز درباره فرایند بارگذاری مدارک واجدین شرایط اظهار کرد: زمان تکمیل فرم داوری و بارگذاری مدارک توسط دانش‌آموزان پایه نهم (متوسطه اول) از اول مرداد و برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم (متوسطه دوم) از ۱۰ مرداد تعیین شده و پایان این زمان نیز حداکثر تا تاریخ 10 شهریورماه 1401 تعیین شده است.

وی ادامه داد: با پایان مهلت بارگذاری مدارک توسط دانش‌آموزان، پالایش مستندات دریافتی و راستی‌آزمایی آن‌ها از طریق استعلام از مراجع ذی‌ربط و همچنین داوری و انتخاب نهایی از میان افراد واجد شرایط توسط هیئت انتخاب جایزه البرز انجام می‌شود و برگزیدگان نهایی شصتمین سال جایزه البرز در آبان ماه تجلیل می‌شوند.

مدیرعامل بنياد فرهنگی البرز با اشاره به رشد نقدی جوایز، بیان کرد: رقم جایزه البرز 1401 در بخش دانش آموزی با افزایش دو و سه برابری نسبت به سال قبل تعیین شد و بر این اساس، به هر یک از دانش‌آموزان منتخب کشوری در پایه نهم مبلغ 200 میلیون ریال جایزه نقدی به همراه لوح افتخار و در پایه دوازدهم به هر یک از دانش‌آموزان منتخب کشوری مبلغ 300 میلیون ریال جایزه نقدی همراه با لوح افتخار اهدا می‌شود.

شصتمین سال جایزه البرز دانش‌آموزی به همت «بنياد فرهنگی البرز» و با همکاری «سازمان اوقاف و امور خیریه»، «وزارت آموزش و پرورش»، «بنیاد ملی نخبگان» و «رسانه ملی» برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود، بنياد فرهنگی البرز در سال ۱۳۴۲ شمسی با هدف كمك به اشاعه فرهنگ كشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی و تشویق دانشجویان و دانش‌آموزان برگزیده و نوباوگان و نوجوانان با استعداد ایرانی، از طریق اعطای «جایزه البرز» به همت مردی خیراندیش و نیك‌سیرت، زنده‌یاد حسینعلی البرز تأسیس و وقف شده که طی بیش از نیم قرن، چندین هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را مورد حمایت و تشویق قرار داده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :