کد خبر: 4067224
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵

ارائه 19 هزار خدمت پزشکی به زائران حج

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه از آغاز عملیات حج 1401 تاکنون 19 هزار خدمت پزشکی به زائران ارائه شده است، گفت: خوشبختانه مشکل خاصی تاکنون برای زائرین بوجود نیامده است.

ارائه 19 هزار خدمت پزشکی به زائران حج

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ سیدعلی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در خصوص خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به زائرین حج 1401 گفت: در شهر مدینه تاکنون چهار هزار و 800 ویزیت، هزار و 900 تزریق و 200 فقره سرم تراپی توسط تیم‌های اعزامی صورت گرفته و چهار نفر از حجاج نیز جهت درمان تکمیلی به بیمارستان اعزام شده‌اند.

وی افزود: در شهر مکه نیز سه هزار و 509 نفر از زائرین ویزیت شده و به هزار و 232 نفر خدمات پاراکلینیکی ارائه شده است و تاکنون 39 نفر از حجاج در بیمارستان جهت درمان‌های تخصصی بستری شده‌اند. همچنین به سه هزار و 452 نفر نیز خدمات دارویی از طریق داروخانه هلال احمر ارائه شده است.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر اظهار کرد: خدمات بهداشتی و درمانی متنوعی به حجاج و زائرین ارائه می‌شود و در مجموع از ابتدای آغاز مراسم حج 1401 تاکنون 19 هزار خدمت به حجاج ارائه شده و خوشبختانه مشکل خاصی تاکنون برای زائرین بوجود نیامده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران خدمات بهداشتی و درمانی منحصر بفردی در مراسم حج 1401 به حاجیان ارائه می‌دهد، گفت: نمایندگان وزارت صحه عربستان در روزهای اخیر از خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده از سوی ایران و مراکز درمانی هلال احمر بازدید کردند و پس از این بازدید ابراز رضایت خود را عنوان و خدمات بهداشتی ارائه شده از سوی ایران را بی‌نقص دانستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha