کد خبر: 4067376
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲
حجت‌الاسلام کرمی خبر داد:

ورود 15 هزار دانشجومعلم به چرخه حفظ قرآن تا پایان سال

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به برگزاری جلسه مجمع مشورتی شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها گفت: در این جلسه از ورود 15 هزار دانشجومعلم به چرخه حفظ قرآن تا پایان سال، از سوی دانشگاه فرهنگیان خبر داده شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعید کرمی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

حجت‌الاسلام والمسلمین سعید کرمی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، با اشاره به برگزاری جلسه مجمع مشورتی شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها گفت: این جلسه روز گذشته هفتم تیرماه به میزبانی دانشگاه فرهنگیان و با حضور اعضای مجمع برگزار شد.

وی درباره دستورهای این جلسه افزود: با توجه به اینکه دانشگاه فرهنگیان آمادگی خود را برای میزبانی از سی و هفتمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور اعلام کرده بود، بخش مهمی از جلسه به این موضوع اختصاص یافت. در این بخش رئیس محترم دانشگاه فرهنگیان با روحیه جهادی و آمادگی بالا از این موضوع استقبال کرد و مقدمات مفصلی برای این کار در نظر گرفت، پیش‌بینی ما این است که جشنواره متفاوتی را شاهد باشیم.

کرمی در پاسخ به این سوال که میزبانی دانشگاه فرهنگیان تصویب نهایی شده است یا خیر، افزود: تقریباً کار نهایی شده است و تنها اعطای حکم مسئولیت جشنواره به رئیس دانشگاه فرهنگیان در صحن شورا از سوی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها باقی مانده است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: بخش دیگری از این جلسه بررسی اقدامات دستگاه‌ها در حوزه حفظ قرآن کریم بود که در این بخش پیگیری‌هایی صورت گرفت. با توجه به اینکه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان آینده‌سازان کشور بوده و در سنگر تربیت هستند، رئیس دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد تا پایان سال 15 هزار نفر از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از سراسر کشور تحت پوشش برنامه ملی حفظ قرار گرفته و وارد چرخه حفظ قرآن شوند.

وی افزود: دستور دیگر جلسه گزارش ارزیابی از سی و ششمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان بود که مراسم اختتامیه آن اوایل امسال در دانشگاه قم و به میزبانی وزارت علوم برگزار شد. در این بخش نیز نمایندگان دستگاه‌ها دیدگاه‌های خود را مطرح کردند و مقرر شد گزارش مکتوب تهیه شده مبنای برنامه‌ریزی برای سال آینده باشد.

کرمی در مورد زمان‌بندی دوره آینده جشنواره نیز بیان کرد: تفاوت و تغییر چندانی در این مورد نخواهیم داشت و تمام تلاش ما این خواهد بود که اختتامیه دوره سی‌وهفتم تا قبل از پایان سال تحصیلی برگزار شود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پایان در مورد زمان برگزاری شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها گفت: تلاش ما این است که این جلسه تا قبل از پایان تیرماه برگزار شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :