کد خبر: 4068509
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۰
شاهین فرهت:

مدیران فرهنگی باید از موسیقی ایرانی حمایت کنند

شاهین فرهت گفت: رسانه‌ها در کنار مدیران فرهنگی باید از موسیقی ایرانی حمایت کنند و برنامه‌هایی در رسانه‌ها خصوصاً  تلویزیون به این موسیقی اختصاص پیدا کند.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، مديران صندوق اعتباری هنر يکشنبه‌شب ۱۲ تير با شاهين فرهت، آهنگساز و موسيقيدان  ايرانی ديدار و گفت‌وگو کردند.

حسینی پور در این دیدار ضمن تقدیر از چند دهه فعالیت پرثمر این هنرمند در عرصه موسیقی گفت: بزرگان فرهنگ و هنر از سرمایه‌های مهم هر جامعه‌ای محسوب می‌شوند و وظیفه ماست که ضمن بهره‌مندی از رهنمودهای آنها زمینه انتقال تجارب این نسل پرافتخار را به نسل جوان فراهم کنیم.

استاد فرهت در این دیدار ضمن بیان خاطرات گذشته، دغدغه‌های خود در خصوص ضرورت توجه به موسیقی ایرانی را بیان کرد و گفت: در اوایل انقلاب ما کنسرت‌های آموزشی برگزار می‌کردیم. به خاطر می‌آورم در دوره دوم و سوم جشنواره موسیقی فجر مردم ساعت‌ها در انتظار تهیه بلیت بودند و اقبال مردمی از موسیقی ایرانی چشمگیر بود. با ورود موسیقی پاپ ذائقه نسل جوان به این سمت سوق پیدا کرد. اکنون برای تهیه‌کنندگان موسیقی مهم نیست که سالن‌های کنسرت‌های کلاسیک و سنتی تکمیل نشود زیرا این موضوع را با برگزاری کنسرت پاپ جبران می‌کنند.

وی در ادامه افزود: من دلنگرانی برای موسیقی کلاسیک ندارم اما نگرانی اساسی من در خصوص موسیقی ملی است که نسل جوان از آن استقبال نمی‌کند.

فرهت با اشاره به ضرورت حمایت رسانه‌های جمعی از موسیقی سنتی ایرانی گفت: رسانه‌ها در کنار مدیران فرهنگی باید از موسیقی ایرانی حمایت کنند و برنامه‌هایی در رسانه‌ها خصوصاً  تلویزیون به این موسیقی اختصاص پیدا کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :