کد خبر: 4069097
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۵

آماده‌باش مراکز واکسیناسیون کرونا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که ایمنی واکسن، ایمنی موقت است و مادام‌العمر نخواهد بود، گفت: مردم عزیز کشورمان به ویژه افراد بالای ۱۲ سال امسال باید یک دز واکسن یادآوری را تزریق کنند. همچنین این موضوع را به کادر بهداشت و درمان ابلاغ و از آنان خواهش کردیم که مجدداً برای خدمت رسانی به مردم پای کار باشند.

به گزارش ایکنا به نقل از وبدا، بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز چهارشنبه ۱۵ تیرماه، در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت واکسیناسیون مجدد کرونا در کشور، اظهار کرد: از دی ماه سال گذشته سویه جدید کووید۱۹ (امیکرون) سبب ایجاد پیک ششم در کشور شد که به دلیل واکسیناسیون سریع و حجم بالای تزریق و همکاری مردم، این پیک در ایران دو ماه به طول انجامید و متأسفانه سبب مرگ و میر هفت هزار هموطن شد در حالی که در آمریکا این پیک چهار ماه به طول انجامید و سبب مرگ و میر ۲۰۰ هزار آمریکایی شد.

وی با اشاره به جهش‌های امیکرون، افزود: امیکرون اخیراً در جهشی به شکل زیر سویه BA5 درآمده که انتشاری سریع دارد و آمار مبتلایان را در دیگر کشورها به سرعت بالا برده اما در کشور ما به دلیل ایمنی واکسن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی آمار تک رقمی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که ایمنی واکسن یک ایمنی موقت است و مادام العمر نخواهد بود، تأکید کرد: مردم عزیز کشورمان به ویژه افراد بالای ۱۲ سال امسال باید یک دز واکسن یادآوری تزریق کنند. همچنین به کادر بهداشت و درمان نیز ابلاغ و از آنان خواهش کردیم مجددا برای خدمت رسانی به مردم پای کار باشند.

عین‌اللهی نزدیک بودن مراسم محرم و تجمعات در این ماه، بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و بازگشت حجاج از مناسک حج را از جمله دلایل ضرورت تزریق واکسن یادآوری، عنوان و اضافه کرد: همه مراکز واکسیناسیون کرونا در حال آماده باش برای خدمت رسانی مجدد به هموطنانمان هستند.

وی افزود: متأسفانه آمار مبتلایان در هفته اخیر افزایشی بوده که نگرانی هایی را مجدداً ایجاد کرده و بهترین راه مقابله با سویه جدید کرونا واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه مردم عزیز کشورمان باید واکسن یادآوری را تزریق کنند تا در مواجهه با تغییرات جدید ویروس کرونا ایمن باشند، افزود: مردم همچنین در فضاهای بسته به ویژه در استفاده از حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس، مترو، قطار و هواپیما حتما از ماسک استفاده کنند.

عین اللهی اضافه کرد: متأسفانه طی مشاهداتی که بنده داشتم بسیاری از افراد در محیط هواپیما ماسک نمی‌زنند؛ در حالی که در هواپیما به دلیل بسته بودن محیط یک ویروس قابلیت آلوده کردن همه سرنشینان هواپیما را خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha