کد خبر: 4069257
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷

جشنواره تابستانی «با بازی» در بوستان‌های تهران برگزار می‌شود

نخستین جشنواره تابستانی «با بازی» با اجرای بازی‌های بومی و ورزشی از سوی سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران در بوستان‌های منتخب شهر برگزار می‌شود.

جشنواره تابستانی «با بازی»به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، نخستین جشنواره بازی‌های تابستانی «با بازی» با رویکرد ترویج شادی و نشاط اجتماعی در شهر، در سه هفته متوالی از ساعت 16 تا 20 در مناطق 2، 5، 6، 7، 9، 10، 12، 13، 14، 18، 21 و 22 شهر تهران برگزار می‌شود.

این برنامه شامل بازی‌های مختلف فردی و گروهی بوده و هر خانواده می‌تواند با ثبت نام و شرکت در بازی‌ها و کسب امتیاز، با دیگر گروه‌ها رقابت کند.

این بازی‌ها شامل انواع بازی‌های بومی، ورزشی مانند هفت‌سنگ، طناب‌کشی، زو، تیراندازی، ورزش‌های زورخانه‌ای، بازی‌های فکری رومیزی است. همچنین، در بخش جنبی این جشنواره، غرفه مشاوره پدر فرزندی و فروشگاه کتاب دایر است.

جشنواره تابستانی با بازی برای نوجوانان تهرانی بوده که همراه با پدر خود در برنامه شرکت می‌کنند. توجه به نقش پدر در شکل‌گیری هویت نوجوان و جایگاه الگومحوری او که می‌تواند قهرمان زندگی فرزند خود باشد و از سوی دیگر کم‌توجهی خانواده به گذراندن زمان با فرزندان خود به‌دلیل مشغله‌های زندگی امروزی، باعث شد تا این برنامه طراحی شود تا شاید اندکی توجه نسبت به این موضوع مهم را در خانواده‌ها بر انگیزد.

روش برگزاری جشنواره بدین صورت است که هر خانواده یک تیم محسوب می‌شود و همه اعضای گروه می‌توانند در بخش‌های مختلف بازی بر اساس قوانین تعیین شده مشارکت کرده و برای گروه خود امتیاز کسب کنند.

در روز پایانی جشنواره در هر منطقه مراسم اختتامیه برگزار می‌شود و گروه‌های برتر معرفی و تجلیل می‌شوند. همچنین، جوایز برگزیدگان جشنواره به شرح ذیل است:

گروه اول معادل مبلغ سه میلیون تومان بن‌کارت خرید از باغ کتاب تهران همراه با مدال بابازی و لوح افتخار.

گروه دوم معادل مبلغ دو میلیون تومان بن کارت خرید از باغ کتاب تهران همراه با مدال بابازی و لوح افتخار.

گروه سوم معادل مبلغ یک میلیون تومان بن کارت خرید از باغ کتاب تهران همراه با مدال بابازی و لوح افتخار.

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در این جشنواره کافی است که مشخصات مورد نیاز شامل نام و نام خانوادگی، جنسیت، نام پدر، کد ملی، تاریخ و محل تولد، شماره همراه اعضای گروه به همراه نام پیشنهادی برای گروه خود را به شماره واتساپی 02196650000 ارسال کنند.

یادآور می‌شود، در صورتی که پدر خانواده حضور نداشته باشد، امکان بازی‌های تفریحی بدون ثبت‌نام و شرکت در بخش رقابتی جشنواره امکان‌پذیر است، اما در صورت ازدحام جمعیت اولویت با خانواده‌هایی است که ثبت‌نام کرده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :