کد خبر: 4070064
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸

امضای تفاهمنامه همکاری ایران با دانشگاه اسلامی اندونزی

رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی به منظور توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی دو کشور با دانشگاه اسلامی «سونان گونونگ جاتی باندونگ» اندونزی تفاهمنامه همکاری امضا کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمدرضا ابراهیمی، رایزن فرهنگی ایران در اندونزی ضمن بازدید از دانشگاه دولتی سونان گونونگ جاتی باندونگ در جمع معاونین دانشگاه، رؤسای دانشکده‌ها و مراکز پژوهشی این دانشگاه گفت:  بر اساس آمار مستند جهانی، تعداد مقالات علمی کشورمان طی 10 سال از 1000 مقاله به بیش از 50 هزار مقاله رسیده است و بررسی‌های همین نهادها نشان می‌دهد که این مقالات دارای کیفیت بسیار خوبی بوده‌اند.
وی به پیشرفت‌ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: تعداد دانشگاه‌های کشور که پیش از انقلاب حدود 15 واحد دانشگاهی بود، امروز به بیش از 2640 واحد رسیده است.

رایزن فرهنگی کشورمان در اندونزی همچنین بیان کرد: تبادل دانشجویان و اساتید، برگزاری کارگاه‌ها، همایش‌ها و نشست‌های علمی و تحقیقات مشترک و مجلات علمی از مواردی است که خواستار همکاری‌های متقابل هستیم.

الفیه، معاون بخش همکاری دانشگاه دولتی سونان گونونگ جاتی باندونگ نیز در سخنانی، گفت: دانشگاه‌های اندونزی از همکاری‌های علمی، فرهنگی با دانشگاه‌های ایران استقبال می‌کنند و این همکاری‌ها در شناخت و فرهنگ دو کشور تأثیرگذار خواهد بود. 

در ادامه، تفاهمنامه همکاری بین رایزنی فرهنگی ایران و دانشگاه اسلامی دولتی سونان گونونگ جاتی باندونگ به امضای دو طرف رسید. با امضای این تفاهمنامه، همه دانشکده‌ها، مراکز علمی و پژوهشی دانشگاه می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

دانشگاه اسلامی دولتی سونان گونونگ جاتی از دانشگاه‌های برتر اندونزی در سال 2021 بوده است که براساس رتبه‌بندی مرکز Scimago، رتبه دوم را پس از دانشگاه اندونزی به خود اختصاص داده و رتبه 689 جهان را در رده تحقیقاتی پژوهشی دارد. رتبه‌بندی مرکز Scimago یک طبقه‌بندی مراکز دانشگاهی مرتبط با تحقیق با ترکیب سه شاخص عملکرد پژوهشی، نوآوری و تأثیر اجتماعی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha