کد خبر: 4072385
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
مستندی از زندگی شهید ایرانمنش

«حمید چریک» امروز در افق دیده می‌شود

مستند «حمید چریک» ساعت ۱۹:۳۰ امروز روی آنتن شبکه افق می‌رود.

«حمید چریک» امروز در افق دیده می‌شودبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، مستند «حمید چریک» به کارگردانی سیدرضا حسینی محصول گروه مستند روایت فتح ساعت ۱۹:۳۰ امروز پنجشنبه ۳۰ تیر  و تکرار آن در ساعت ۱۲ فردا جمعه از شبکه افق روی آنتن می‌رود.

مستند «حمید چریک» روایتگر زندگی پرتلاطم شهید حمید ایرانمنش از شهدای پرورشگاه مرحوم علی‌اکبر صنعتی‌زاده کرمان است. وی متولد ۱۳۳۴ در کرمان و آغاز نوجوانی‌اش با زمزمه مخالفت علیه حکومت پهلوی توأم بود. همین بلوغ فکری او را به میدان مبارزات برای پیروزی انقلاب اسلامی کشاند. وقتی طنین فریادهای الله‌اکبر در آسمان ایران پیچید حمید دیگر احساس تنهایی نمی‌کرد. سپاه، خانه اصلی حمید شد و از همین‌جا برای مبارزه با احزاب آتش‌افروز به کردستان رفت. به دلیل شجاعت و جسارتش در مبارزه با این اشرار به او حمید چریک می‌گفتند. ایرانمنش پس از بازگشت از کردستان به جبهه جنگ رفت و در عملیات مختلف شرکت کرد. او با شایستگی تمام فرمانده گردان شد که در نهایت و در عملیات بیت‌المقدس که به آزادی خرمشهر منجر شد شهید ایرانمنش در حالی‌که بیش از ۲۰ گلوله به تنش نشسته بود به شهادت رسید.

این مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیدرضا حسینی محصول گروه مستند روایت فتح است. سایر عوامل عبارتند از مدیر تولید: ابراهیم کاوه، تصویربرداران: احمد خلیل اول، سیدهادی حسینی پویا، صدابردار: پرویز رمضانی، دستیاران تصویربردار: امیرحسین حاج‌محمدحسنی و حسین قدیانی، تحقیق و پژوهش: نوشین خدامی و سیدرضا حسینی، طراحی گرافیک: پویا رئیسی و استودیو مصور، تدوین: سیدرضا حسینی، دستیار تدوین: فریده سادات‌حسینی.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha