کد خبر: 4073367
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۷
در راستای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی؛

جمعیت یهودیان در امارات افزایش چشمگیری داشته است

در راستای اهداف عادی‌سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی و طبق اعلام یکی از مسئولان صهیونیستی، در دو سال اخیر تعداد یهودیان در امارات متحده عربی افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش ایکنا، به نقل از اسلام تایمز، ایلی العبادی، خاخام ارشد شورای یهودیان امارات متحده عربی در گفت‌وگویی با وبسایت اسرائیلی «i24NEWS» اعلام کرد که جمعیت اقلیت یهودی امارات در دو سال اخیر، یعنی از زمان امضای توافقنامه‌های عادی‌سازی روابط بین تل‌آویو و ابوظبی، به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است.

وی افزود: توافقی که بین اسرائیل و امارات متحده عربی صورت گرفت، بر زندگی اقلیت یهودی در امارات تأثیر مثبتی برجای گذاشت، درحالی که در گذشته تعداد یهودیان امارات کمتر از 200 نفر بود، امروز دست کم 600 یهودی در این کشور زندگی می‌کنند.

ایلی العبادی بلافاصله پس از امضای توافق‌نامه‌های عادی‌سازی روابط در سال 2020 مسئولیت شورای یهودیان امارات را بر عهده گرفت. ضمن اینکه وی در حال حاضر، رهبری انجمن جوامع یهیودیان کشورهای حوزه خلیج فارس«AGJC» را هم برعهده دارد. این انجمن در سال 2021 برای جمع‌کردن یهودیان بحرین، کویت، سلطان‌نشین عمان، قطر، عربستان سعودی و امارات تأسیس شد.

العبادی با قدردانی از دولت و مقامات محلی امارات به دلیل استقبال از این تغییرات، ادامه داد: ما بیش از پنج تا شش رستوران کوشر (رستوران‎‌‌هایی که به سرو غذای حلال طبق آیین یهود اقدام می‌کنند) و مکان‌هایی برای دعا و نماز در سراسر این کشور داریم.

یادآور می‌شود، در طول سال‌های گذشته، امارات متحده عربی یک مرکز برای سه دین ابراهیمی اسلام، مسیحیت و یهودیت و همچنین یک معبد برای هندوها در ابوظبی افتتاح کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha