کد خبر: 4073460
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳

سمینار و نمایشگاه بین‌المللی حلال در نیجریه برگزار می‌شود

یک نمایشگاه و سمینار دو روزه درباره صنعت حلال ماه آینده میلادی در نیجریه برگزار می‌شود.

صنعت حلال در نیجریه

به گزارش ایکنا، لاگوس، پایتخت نیجریه میزبان یک سمینار و نمایشگاه بین‌المللی حلال خواهد بود. این رویداد دو روزه در تاریخ 8 تا 9 اگوست (17 و 18 مرداد) برگزار خواهد شد. در این برنامه که از سوی مرجع صدور گواهی حلال نیجریه (HCA) برگزار می‌شود، اوتونبا نی آدبایو وزیر، صنعت، تجارت و سرمایه‌گذاری نیجریه و محمد لاول مایدوکی، رئیس کمیسیون زکات و موقوفات ایالت سوکوتو، با موضوع «حلال برای همه: بین پایداری و سودآوری» سخنرانی خواهند کرد.

همچنین سخنرانانی از مؤسسه بین‌المللی تحقیقات حلال برای تحقیق و آموزش حلال (INHART) و دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی (IIUM) حضور خواهند داشت.

نور سانی هانگا، رئیس کمیته فنی توسعه نقشه راه و چارچوب عملیاتی برای صدور گواهی حلال در نیجریه، مدیریت این برنامه را به عهده خواهد داشت.

HCA مهمترین نهاد صدور گواهی حلال در نیجریه است که به محصولات و خدمات مطابق با استانداردها و الزامات حلال مجوز می‌دهد. این نهاد با مؤسسه بین‌المللی تحقیقات و آموزش حلال و سازمان غذای حلال بریتانیا همکاری دارد.

سال گذشته در سمینار مجازی صنعت حلال نیجریه که با حضور شرکت‌کنندگانی از کشورهای مختلف از جمله مالزی، بنگلادش، پاکستان و نیوزلند برگزار شد، اعلام شد آفریقا می‌تواند از صنعت حلال برای توسعه اقتصادی استفاده کند. این کشور قصد دارد تا از تجربیات کشورهای اسلامی به‌ویژه مالزی در این زمینه بهره ببرد.

سال گذشته نمایشگاه بین‌المللی حلال در روزهای ۱۴ تا ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۱ (۲۳ تا ۲۵ شهریور) و با حضور شرکت‌هایی از نیجریه، ترکیه، هند، مالزی، اندونزی، مصر، تونس، مراکش، امارات متحده عربی و عربستان سعودی در نیجریه برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha