کد خبر: 4073654
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۷

مرز خسروی برای سفر زائران عتبات بازگشایی می‌شود

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: براساس توافق صورت گرفته با مقامات کشور عراق، مرز خسروی در استان کرمانشاه به زودی بازگشایی خواهدشد.

مرز خسروی برای سفر زائران عتبات بازگشایی می‌شود

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سیدمجید میر احمدی، رئیس ستاد مرکزی اربعین در نود و چهارمین نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزارشد، اعلام کرد: در اربعین امسال موضوع گرمازدگی اهمیت بسیاری دارد و در این خصوص براساس تقسیم وظایف، وزارت بهداشت مسئولیت حفظ سلامت زائران اربعین حسینی را در  پایانه‌های مرزی و سازمان هلال احمر در عراق برعهده دارد.

وی ادامه داد: باید مکان‌هایی را برای استراحت و درمان بیماران گرما‌زده در پایانه‌های مرزی و حتی در طول مسیر عتبات عالیات فراهم‌کنیم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین اضافه کرد: قرار شد کمیته اطلاع رسانی ستاد مرکزی اربعین حسینی با محوریت صدا و سیما، شیوه و  نحوه مقابله با گرمازدگی را به علاقه مندان حضور در مراسم اربعین حسینی  آموزش دهد.

میراحمدی با اشاره به اینکه  تاکنون بیش از ۷۵۰ هزار نفر در سامانه سماح پیش ثبت نام کرده‌اند گفت: به طور متوسط روزانه ۲۵ هزار نفر در این سامانه ثبت نام می‌کنند.

بازگشایی مرزهای تمرچین، باشماق و خسروی از دیگر محورهای مورد اشاره میراحمدی بود که وی اضافه کرد: فردا استاندار کرمانشاه در خصوص بازگشایی این مرز، با طرف عراقی دیدار و مذاکره خواهدکرد.

وی اظهار کرد: تاکنون بیش از پنج هزار کادر درمان به صورت داوطلبانه برای ارائه خدمات به زائران عزیز حسینی اعلام آمادگی کرده‌اند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی از شهروندان عزیز کشور خواست برنامه ریزی خود را متکی بر استفاده از وسیله نقلیه شخصی خود داشته باشند اما اضافه کرد: برنامه افزایش سهم حمل و نقل عمومی کشور در انتقال زائران هم در  دستور کار است.

میراحمدی همچنین در خصوص ورود اتباع خارجی نیز گفت: براساس سنوات گذشته دو مرز شلمچه و مهران برای پذیرش اتباع خارجی استفاده می‌شود که در نظر داریم از مرز تمرچین و خسروی هم استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: در خصوص موضوع بیمه اتباع خارجی به دنبال این هستیم که هر شرکتی که اتباع ایرانی را مورد حمایت پوشش بیمه‌ای قرار می‌دهد؛ به همان شکل اتباع خارجی را هم مورد حمایت قرار دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha